اهمیت همکاری برای واردات از چین | هورداد تجارت تاو بین الملل - واردات از چین

اهمیت همکاری برای واردات از چین

فهرست مطالب

مقدمه

کشور چین به دلیل تنوع در تولید کالا و تهیه هر نوع اقلام در جهان، مقصد اول واردات می باشد. به گونه ای که همکاری تجاری با تولید کنندگان چینی قطعا سودآور و رضایت بخش خواهد بود. اما این موفقیت منوط به آشنایی به شرایط بازار چین و قوانین تجارت با آن ها می باشد. در این بخش در مورد قوانین واردات از چین صحبت خواهیم کرد. پیشنهاد می کنیم در همین موضوع مقاله چند نکته درباره همکاری و واردات از چین را مطالعه نمایید.

اهمیت

با توجه به مشکلات مربوط به تعرفه های سنگین و عدم ترخیص کالا، نداشتن علم به این موضوع می تواند ضررهای مالی و جنبه های منفی کسب و کار را برای تاجران فراهم آورد.

ضروری است قبل از واردات کالاهای تجاری چه بصورت شرکت و یا شخص حتما از قوانین و حقوق واردات اطلاع کافی داشته باشید.

قوانین و شرایط

در ابتدا ذکر کنیم که منظور از واردات صرفا ارسال کالا از طریق کانتینرهای باربری نمی باشد و ممکن است یک تاجر بطور شخصی اقدام به وارد کردن اقلام مصرفی کند.

که در این حالت نیز قوانین واردات شامل وی خواهد شد. دلیلی که خیلی از افراد بودن آگاهی در امر واردات کالا از چین به آن توجهی نکرده اند و به تبع هزینه تمام شده اجناس بیشتر از پیش بینی های آن ها می باشد.

انتخاب محصولات صحیح

اگر کالای مدنظر برای وارد کردن به کشور نادرست انتخاب شوند، هزینه و زمان در این تجارت از دست می رود. پیشنهاد می شود با توجه به تنوع و گستردگی اجناس چینی اطلاعات شرح ، ویژگی ها، توصیف، کارایی، بازاریابی داخلی و هر دانش دیگر مربوط به کالا جمع آوری گردد (چون آگاهی از اطلاعات کالا دسته بندی تعرفه را مشخص می کند). پیشنهاد ما در این بخش شامل اجناس:

  • حجم واردات زیاد و هزینه ارسال پایین تر
  • جامعه بازاریابی شایسته مطابق نیاز مردم
  • قیمت تمام شده پایین و فروش با قیمت مناسب
  • کالای منحصر به فرد، جدید
  • در نظر گرفتن طرح تولید داخلی
  • مجاز بودن واردات به کشور و مقررات و محدودیت ها

انتخاب عرضه کننده مناسب در چین

وقتی عرضه کننده خود را مشخص کردید، از او برای خریدهایی که در آینده قصد انجام دارید، پیش فاکتور (کمک به بودجه بندی خریدها) طلب کنید که در آن شماره سامانه هماهنگ شده شماره گذاری کالا ، شرح و ارزش هر قلم از اجناس ذکر شده باشد.

پیش فاکتور شما باید وزن و ابعاد بسته بندی شده و همچنین تاریخ خرید را نشان دهد. و با با ارسال کالا به شرط نزدیک ترین بندر یا فرودگاه موافقت کند. این مساله هزینه های ارسال را تا حد زیادی کاهش داده و نظارت شما را نسبت به ارسال بیشتر می کند.

توجه داشته باشید که حمل و نقل دریایی خیلی کند است به این معنا که در مقایسه با خرید کالاهای داخلی نیاز به برنامه ریزی بلندمدت تری دارد. معمولا با این روش 3 ماه قبل از زمان نیاز به کالا درب منزل، سفارش دهید.

عدم تشریح جزییات کالا

انتخاب صحیح یک تولید کننده معتبر و نام آشنا در این حوزه از همان ابتدای کار منطقی ترین روش است. همانطور که بیان کردیم اگر به صورت واضح درباره ویژگی های کالای مورد نظر به عرضه کننده مطرح نشود باعث سوءتفاهم های کاری خواهد شد.  همچنین همه مشخصات محصول هدف شما اعم از بسته بندی توسط عرضه کاملا تایید شود.

شروع حمل و ارسال کالا از چین

هزینه هایی که با ارسال اقلام متحمل می شود تقریبا زیاد است هزینه هایی مانند بسته بندی، کانتینر، جابجایی بار در پایانه و هزینه های ترخیص.

علاوه بر مخارج فوق تاخیرهایی که ممکن است در طول فرایند حمل رخ دهد هم باید به حساب آید.

  • کالاهایی که به موقع تولید نشوند.
  • تأخیر در حرکت به موقع کشتی
  • آماده نبودن کالا در گمرک

ردیابی محموله و دریافت بار

ارسال بین المللی کالا معمولا زمان بر است.  به طور کلی، کالاهای ارسالی از چین معمولا ۷ روز زمان می برند تا به ایران برسند. در طول این زمان، بارنامه، فاکتور، پکینگ لیست، و دیگر مدارک بار باید چک شود و اگر مشکلاتی بوجود آید، حل شوند.

زمانی که کالاها رسید، مقدمات ترخیص کالا را فراهم کنید (و اگر ممکن بود قرنطینه کنید).  اگر همه کارها خوب پیش برود، نوبت به برداشتن مرسوله می رسد.

مروری بر خلاصه اقتصاد چین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.