بهترین روش واردات از چین | هورداد تجارت تاو بین الملل

بهترین روش واردات از چین

فهرست مطالب

 

یکی از موضوع‌‌های حائز اهمیت در دنیای اقتصادی امروز، واردات کالا میباشد. کلیه کشورهای جهان حتی کشورهای کمونیستی واردات و صادرات کالا را انجام می‌‌دهند. (البته کشورهای کمونیستی خیلی کم) میتوانید صدها و هزاران کشتی، کامیون و قطار باربری را ببینید که در حالا جابجایی محصول میباشند. با واردات و صادرات کالا است که محصولات مفید و کاربردی دیگر کشورها را می‌توان استفاده نمود. معمولا کشورهایی مانند ترکیه، قطر، چین و دبی از مهم‌‌ترین کشورهایی میباشند که تولید ها آن‌ها به کشور‌ایران وارد میشود. البته واردات کالا  از چین چگونه انجام می‌شود؟ بهترین روش واردات از چین چه می‌باشد؟ با ما همراه باشید تا به جواب سوالتان دست یابید.

بهترین روش واردات کالا از چین

همان‌طور که بیان کردیم واردات جنس از مقوله‌ های مهم در دنیای امروز میباشد.‌ واردات کالا از چین نیز از اهمیت زیادی برخوردار است. به همین منظور نخست لازم میباشد برای وارد کردن جنس از چین، جنس دلخواه را انتخاب کرده و بعد فروشنده محصول را پیدا کرد.

برای تعیین محصول ، می بایست شرایط کشور مورد نظر و کشور مقصد را در نظر بگیرید و آن گاه به سراغ فروشنده بروید. پیش از انتخاب محصول، بایستی قیمت آن را در کشورهای دیگر جستجو نمائید و مشاهده کنید چه کالاهایی محبوبیت بیشتری دارند. ولی کمپانی‌های متعددی می باشند که در انتخاب فروشنده میتوانند بازرگانان را راهنمایی نمایند. انواع فروشنده در چین عبارتند از مونتاژ کار، شرکت‌های بزرگ و کوچک و کمپانی‌‌های وارد کننده.

جهت خرید و وارد کردن جنس از چین، بها و خصوصیات فنی آن جنس را در نظر گرفته و بر سر قیمت آن با فروشنده توافق فرمایید و در انتهای کالا خود را تحویل بگیرید. برای آشنایی کیفیت کالا، لازم میباشد یک سری نمونه از فروشنده دریافت نمایید و بعداز بررسی آن و اطمینان از استاندارد بودن آن مبادرت به خرید از فروشنده نمایید. همینطور پیش از خرید محصول تعرفه گمرکی آن کالا و شرایط واردات آن محصول از چین را نیز در نظر داشته باشید.

بهترین روش واردات از چین

واردات از چین اغلب شامل چه کالاهایی میباشد؟

قطعات صنعتی

ماشین‌آلات

لوازم جانبی اتومبیل

کاغذ

تلفن همراه و کامپیوتر

مواد اولیه شیمیایی و معدنی

قطعات ساختمانی

لوازم خانگی

 

عوامل موثر در قیمت حمل کالا و واردات از چین به کشور ایران

نحوه ارسال بار به صورت دریایی یا این که هوایی: اولین و مهمترین مسئله در قیمت حمل کالا از چین به جمهوری اسلامی ایران در نحوه انتقال کالا به صورت دریایی یا این که هوایی میباشد. سریع ترین روش برای دریافت کالای مورد نظر خود استفاده از شیوه حمل و نقل هوایی میباشد. در این شیوه نیز ارسال کارگو که برای محموله های تجاری مورد استفاده قرار می‌گیرد تفاوت هزینه قابل توجهی نسبت به بار دریایی دارد. مقرون به صرفه ترین روش استفاده از حمل و نقل دریایی میباشد که با این‌راه می توان حجم بیشتری از محصولات را حمل کرد و هزینه بسیار کمتری نسبت به حمل و نقل هوایی دارد البته زمان بیشتری نیز برای رسیدن محموله مورد نیاز میباشد.

تاثیر وزن و حجم بر هزینه ارسال : حجم و وزن مرسوله تاثیر مستقیمی بر هزینه ارسال کالا دارد. با افزایش وزن جرمی، قیمت تمام شده برای هر کیلو بار کاهش خواهد داشت همینطور علاوه بر وزن جرمی، وزن حجمی نیز بر در بعضی مواقع بر قیمت حمل کالا تاثیر گذار خواهد بود. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این مورد با کارشناسان شرکت بازرگانی هورداد تجارت تماس حاصل نمایید

تاثیر فاصله مسافت شهرهای مختلف چین تا انبار بر هزینه ارسال مرسوله: کشور چین یکی از کشورهای وسیع در مجموعه کشورها آسیا میباشد و مساحت زیادی را در بر می‌گیرد.

بهترین روش واردات از چین

شناخت با مراحل و روند ترخیص انواع کالا از چین به جمهوری اسلامی ایران

همه روند و فرایند ترخیص جنس از چین همانند مراحل ترخیص بقیه کالاهای وارد شده اعمال میگردد، یعنی کالاهای چینی نیز بسته به نوعی که دارند کد تعرفه گمرکی میگیرند و حقوق و عوارض گمرکی مخصوص به خود را دارند. همینطور همه مجوزهای واردات و ترخیص جنس از چین را بایستی قبل از مبادرت در زمینه واردات کالاها اخذ نموده و اسناد و مدارک موردنیاز را جهت ترخیص کالاها از گمرک به ادارات گمرکی مربوطه ارائه دهید.

به این ترتیب در زمینه واردات و ترخیص کالا از چین نیز شما به یک ترخیص کار ماهر، حرفه ای و مجرب نیاز دارید که بتواند کالاهای وارد شده شمارا در اسرع وقت با کمترین هزینه از گمرک ترخیص کند. براین اساس می‌توانید به موسسه ها بازرگانی معتبر و با سابقه در این زمینه مراجعه نموده و به کمک ترخیص کاران ماهر کلیه فرآیند مرتبط با واردات و ترخیص کالاهای خود را انجام دهید.

نکته حائض اهمیت در زمینه‌ی ترخیص جنس از چین این میباشد که اغلب کالاهای وارد شده از چین از مرزهای دریایی و بوسیله کشتی وارد مملکت میشوند و لذا باید گفت که گمرکات دریایی موظف به دریافت این کالاها می باشند. طبق آمارهای انجام شده بیشترین حجم ترخیص جنس از چین مرتبط با گمرکات بندرعباس میباشد و بر این اساس گفته می شود که گمرک بندرعباس همواره میزبان اصلی محموله های ورودی از چین میباشد.

در نتیجه در کل می توان گفت که شما برای ترخیص کالاهای وارد شده خود از چین به ترخیص کاری نیاز دارید که با پروسه ترخیص جنس از گمرک بندرعباس آشنا باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.