معرفی ترخیص کار و فرایند تشخیص هویت برای ترخیص کالا و اقلام | هورداد تجارت تاو بین الملل

معرفی ترخیص کار و فرایند تشخیص هویت برای ترخیص کالا و اقلام

فهرست مطالب

ترخیص کار به شخص و یا گروه و یا همچنین شرکتی که انجام تمامی فرآیند های مربوط به ترخیص کالا از گمرک را بر عهده گرفته و به عنوان نماینده وارد کننده کالاها یا صادر کننده، فرایند های مربوطه را در دستور کار قرار داده و به انجام می‌رساند ترخیص کار میگویند.

جهت مشاوره با ترخیص کار بر روی شماره کلیک کنید : 02122234980

ترخیص کار برای گمرک ایران

ترخیص کالا از گمرک به مجموعه اقدامات و فرآیندهایی که در جهت ارائه اسناد و مدارک مورد نیاز و همچنین دریافت انواع مختلف مجوزها برای ترخیص کالا انجام می گردد گفته می شود. از جمله مهم‌ترین مجوز های ترخیص کالا از گمرک می توان به مجوز وزارت ارشاد و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، مجوز سازمان انرژی اتمی کشور، مجوز وزارت مخابرات و ارتباطات کشور، مجوز مربوط به استاندارد، مجوز مربوط به اداره سازمان بهداشت، مجوز مربوط به قرنطینه نباتی و همچنین قرنطینه مرزی، مجوز مربوط به اداره راه و حمل و نقل کشور و همچنین ناوگان غیر ایرانی و حمل و نقل بین المللی اشاره کرد.

 

ترخیص کالا از گمرک

 

ترخیص کالا از گمرک موضوعی است که اگر وارد فعالیت ‌های بازرگانی شده باشید مطمئن بارها و بارها با آن روبرو شده و یا به گوشتان خورده است. با ما در این مقاله قصد داریم در مورد این موضوع اطلاعات مناسبی در اختیار شما قرار دهیم پس با ما در ادامه این مقاله همراه باشید.

تعریف ترخیص کالا از گمرک

اگر بخواهیم فرآیند ترخیص کالا از گمرک را تعریف کنیم به مجموعه فعالیت‌ هایی که در جهت آزاد سازی و اظهار یک کالا به گمرک برای صادر کردن و یا وارد کردن کالا مورد نظر انجام می شود، اطلاق می گردد. فرایند ترخیص کالا شامل پارامترهای مختلفی می شود از جمله مهمترین آنها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • ارائه و ثبت اسناد و آماده‌سازی آنها به صورت فیزیکی و یا در صورت لزوم به صورت الکترونیک
  • محاسبه و پرداخت تمامی هزینه های پرداختی مانند مالیات، تعرفه گمرکیف حقوق گمرکی، سود بازرگانی و همچنین تسهیلات ارائه شده توسط دولت به صادرکننده و وارد کنندگان کالا

کشورهای بسیار زیادی هستند که کارگزاران گمرکی یا گروه هایی که به عنوان حق العمل کاران شناخته می‌ شوند تمام فعالیت خود را تحت عنوان فعالیت های فورواردی کالا به انجام رسانده و جلو می برند. از جمله کارفرمایان حق العملی گمرکی می‌توان به واردکنندگان، صادرکنندگان، انواع تاجران و بازرگانان همچنین افرادی که به صورت مستقل و یا سایر خطوط کشتیرانی اقدام فعالیت‌های تجاری می کنند اشاره نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *