حواله ارزی چیست؟ | هورداد تجارت تاو بین الملل | حواله ارزی سریع و مطمئن

حواله ارزی چیست؟

فهرست مطالب

حواله ارزی به عنوان یکی از مهمترین انواع خدمات ارزی زمانی که شما قصد دارید با شخص و یا گروه های سازمانی در هر کجای دنیا یک مبادله بین المللی و یا به اصطلاح مبادله ارزی انجام دهید اهمیت پیدا می کند. اگر بخواهیم حواله ارز را تعریف کنیم به عبارت دیگر می توان گفت مبلغ و وجهی می باشد که شما با استفاده از حساب بانکی تان از طریق یک بانک به حساب شخص و گروهی دیگر انتقال می دهید. حواله بانکی در حقیقت به بانک واسط منتقل شده و بعد از آن و طی فرآیندهای لازم به حساب شخص و یا گروه مورد نظر که می تواند حقوقی باشد واریز می گردد. اگر می خواهید در مورد حواله  اطلاعات مناسبی کسب کنید و با انواع مختلف آن آشنا شوید با ما در ادامه این مقاله همراه باشید.

شرکت صادرات و واردات هورداد تجارت

 

حواله ارزی

حواله وجه

 

دسته بندی کلی حواله ارزی

در حالت کلی حواله ارزی به دو دسته کلی تقسیم می شود که یکی از آنها دسته حواله صادره و دیگری دسته حواله وارده نامیده می شود. که در ادامه به معرفی هر یک از آن ها خواهیم پرداخت. حواله صادره به نوعی از حواله اطلاق می گردد که شخص بخواهد با استفاده از بانک برای شخص دیگر ارز ارسال نماید. برای انجام این کار لازم است تا فرد ارسال کننده به بانک مراجعه کرده و مشخصات فردی متعلق به فرد گیرنده وجه و همچنین واحد پول مورد نظر و شماره حساب شخص گیرنده را ارائه نماید.

سپس بانک واسط با استفاده از به دست آوردن نرخ لحظه ای ارز، ارز ارسال شده توسط شخص را به ارز گیرنده تبدیل کرده و مبلغ مورد نظر را برای فرد ارسال می نماید. نوع دوم حواله ارز وارده می باشد که در این نوع حواله بانک هایی که دارای سرویس حواله ارز می باشند بعد از آنکه پیام تایید در مورد حواله را دریافت کردند ارز مورد نظر را به حساب شخص واریز می کند شخص مورد نظر می تواند با ارائه مدارک شناسایی در خارج از کشور وجه واریزی به حساب خود را به صورت تمام و کمال دریافت نماید. همچنین این امکان را خواهد داشت تا ارز موجود در حسابش را به ارز دیگری تبدیل کرده و یا آنکه آن را به بانک واسط و یا هر بانک دیگری بفروشد.

 

حواله ارزی سریع

تقسیم بندی حواله ها از نظر سرعت انتقال

همچنین حواله های ارزی با توجه به سرعت انتقال شان به دو دسته تقسیم می شوند که یکی از آنها حواله ‌های ارزی مستقیم و دیگری حواله‌ های ارزی غیر مستقیم می باشند. در مورد حواله‌ های ارزی مستقیم باید بگوییم که نام دیگر این نوع حواله سوئیفت می‌باشد که به عنوان یکی از امن ترین روش ها برای جابجایی ارز در سراسر دنیا به حساب می‌آید. با استفاده از این نوع حواله این امکان را خواهید داشت تا هر مقدار ارز را با انواع مختلف ارزهای رایج دنیا که چیزی در حدود ۱۳۰ ارز هستند تبادل کرده و به حساب هر شخص یا گروهی در هر کجای دنیا انتقال دهید. از جمله مهمترین مزایایی که حواله های ارزی سوئیفت دارند می توان به نداشتن هیچ گونه محدودیتی در میزان مبلغ حواله و انتقال پول به صورت کاملاً مستقیم به حساب فرد گیرنده و همچنین سرعت بسیار بالا و امنیت بالای انتقال و تبادل ارز اشاره کرد. نوع دیگر حواله از نظر سرعت انتقال حواله های ارزی غیر مستقیم می باشند که مهمترین تفاوت آنها با حواله ‌های ارزی سوئیفت در سرعت انتقال آن ها می باشد. با استفاده از این نوع حواله ارزی این امکان وجود دارد تا در مدت زمان بین ۴ الی ۷ روز ارز مورد نظر را از حساب خودتان به حساب شخص مورد نظر منتقل نمایید.

از جمله محبوب ترین و پرکاربردترین حواله ‌های ارزی در سطح بین المللی می توان به پی پال، وب مانی، مانی گرام، اسکریل، پرفکت مانی و غیره اشاره کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.