خرید از علی بابا | هورداد تجارت تاو بین الملل

خرید از علی بابا

فهرست مطالب

 

صفر تا صد چگونگی خرید از علی بابا

علی‌بابا یک کسب و کار پیشرو در تجارت الکترونیک میباشد که مشمول سه زیر مجموعه بزرگ علی‌بابا، تائوبائو و تیمال می‌شود. علی‌بابا یک وب‌سایت بنگاه به بنگاه میباشد که خریداران را با تامین‌کنندگان گوناگون در سراسر دنیا آشنا می‌نماید. بیش تر از 50 درصد فروش تجارت الکترونیک در چین بر عهده این مجموعه میباشد. خرده‌فروشان می توانند میلیون‌ها محصول گوناگون را به طور عمده یا این که با حداقل مقدار سفارش از تامین‌کننده با قیمت عمده بخرند.برای  خرید از علی بابا همراه ما باشید

درین یادداشت کارشناسان ما تلاش کرده‌اند که مراحل خرید از علی‌بابا را از نقطه شروع تا نقطه پایان با در نظر گرفتن تمام نکات اثر گذار آنالیز نمایند.

ساز و کار علی‌بابا

برای خرید از علی‌بابا خریداران می بایست فرایند زیر را طی نمایند:

ساخت یک اکانت در علی‌بابا

برای تنظیمات حساب شما بایستی در مرحله نخستین در علی‌بابا ثبت‌نام فرمایید. برای این کار شما به یک اسم کاربری و یک رمز عبور نیاز دارید. تحت عنوان یک کمپانی کسب و کار الکترونیک چینی اما جهانی رابط کاربری علی‌بابا به طور پیش‌ فرض به زبان انگلیسی تنظیم گردیده است. البته برای دسترسی راحت کاربران امکان تغییر زبان به زبان دلخواه هم فراهم گردیده‌است.

کسب اطلاعات کافی درباره‌ی علی‌بابا

وقتی که خریدار تصمیم می گیرد که خرید از علی‌بابا انجام دهد می بایست یک تامین‌کننده قابل اعتماد را از طریق جست و جو در این فروشگاه انتخاب کند. تامین‌کننده به دو شکل در علی‌بابا دیده می گردد:

کارخانه: این نوع تامین‌کننده در واقع تولیدکننده واقعی میباشد و تیم فروش او با خریداران در علی‌بابا رابطه برقرار می‌نمایند.

شرکت بازرگانی: این نوع تامین‌کننده واسطه‌ای میباشد که تولیدات را از کارخانه تهیه می‌کند و آنگاه در اختیار خریدار می گذارد.

خریداران در ابتدا می بایست نوع تامین‌کننده مناسب با کسب و کار خود را تعیین نمایند.

خرید از علی بابا

جست و جوی هوشمندانه

هنگام جست و جو در علی‌بابا بایستی هوشمندانه عمل فرمائید. در واقع بهتر است که در زمینه ی شرایطی که باعث موفقیت جست و جوی شما میگردند اطلاعات کافی در اختیار داشته باشید. برای این منظور می توانید «Alibaba Cheat Sheet» را گوگل فرمائید.

آیا علی‌بابا برای تجارت شما مناسب میباشد؟

درصورتی که خریداران خود با تامین‌کنندگان محلی سر و کار دارند ولی فروش جذابی ندارند می بایست بقیه آیتم‌ها مانند تامین منابع خارجی را نیز در نظر بگیرند. فعلا علی‌بابا محبوب‌ترین انتخاب اکثریت کسب و شغل های موفق جهان میباشد زیرا آذوقه تمام مشاغل اصلی دنیا را تامین می‌نماید.

شناسایی کالا هدف در علی‌بابا

تحلیل بازار برای یافتن کالا هدف سودآور

از گوگل ترندز می توانید برای کسب داده ها در زمینه ی حجم جست و جو و میزان علاقه عموم استفاده فرمائید. این ابزار به کارآفرینان کمک می‌نماید تا یک تجارت پیروز را ایجاد نمایند.

شناسایی محصول هدف در علی‌بابا

ایده کسب و کار

برای یک کسب و کار پیروز تایید و اطمینان از ایده یک کسب و کار بسیار حیاتی میباشد. برای این منظور انجام پژوهش ها بازار با گروه‌های مختلف از مخاطبان هدف، پیشنهاد‌ شده‌ترین روش میباشد. جواب‌های مردم به تعیین میزان موفقیت ایده کسب و کار کمک می‌نمایند.

چگونه می‌توان بهترین شیوه را برای تامین منابع برای تجارت پیدا کرد؟

مهم ترین مساله‌ای که هنگام آغاز کسب و کار فروش باید در نظر بگیرید این جنبه از کار میباشد که از کجا محصولات خود را از تهیه فرمائید. برای تصمیم‌گیری منطقی در مسئله تامین منابع خریداران باید شرایط زیر را در نظر بگیرند:

حمل و نقل محصول بایستی سهل وآسان باشد.

تامین منبع کالا باید آسان باشد.

محصول باید با نرخ مقرون به صرفه برای حداکثر حاشیه سود در دسترس باشد.

کیفیت محصول باید خوب باشد.

تولیدکننده باید گنجایش این را داشته باشد که در صورت رشد کسب و کار میزان عرضه را افزایش دهد.

کارآفرینان می توانند محصولات را از علی‌بابا یا این که از بازارهای عمده‌فروشی یا این که از دیگر فروشگاه‌های آنلاین تهیه نمایند. که در هر شکل می بایست با تمام معیارهای ذکر شده متناسب باشد.

چه عواملی باعث می شود یک کارآفرین موفق خرید از علی‌بابا را انتخاب نماید؟

علی‌بابا بازار عمده‌فروشی آنلاین جهانی برای خرید کالاست. این بازار تنوع گسترده، قیمت رقابتی، قابل اعتماد بودن، اطلاعات دقیق کالا، نمونه‌ کار، تامین آسان، حمایت از خریدار و قوانین و مقررات مناسب برای هر دو طرف چه خریدار و چه تامین‌کنندگان را در دست شما می گذارد.

تامین محصولات از چین گام به گام

در صفحه محصول علی‌بابا به دنبال چه چیزی بگردم؟

قیمت کالا و FOB

اولین و مهم ترین نکته‌ای که بایستی هنگام خرید از علی بابا در نظر بگیرید قیمت محصول و گزینه تحویل روی عرشه کشتی (FOB) میباشد. FOB به این معنی میباشد که فروشنده، بار را بدون هزینه به بندر منتقل می‌کند و خریدار فقط باید هزینه حمل و نقل را از بندر مبدا تا بندر مقصد پرداخت نماید.

حداقل مقدار سفارش (MOQ)

حداقل مقدار سفارش به معنای حداقل مقدار سفارشی میباشد که یک تامین‌کننده در علی‌بابا مایل به تحویل آن میباشد. این مقدار قابل مذاکره میباشد و برای هر کالایی که موجود است متفاوت میباشد.

شرایط پرداخت

بعد از گفتمان بر سر حداقل مقدار سفارش و قیمت کالا مهم ترین مساله تعیین شیوه پرداخت میباشد. خریداران بایستی کل جزئیات مرتبط با شیوه‌های پرداخت و پرخطر بودن یا این که نبودن آن‌ها‌را بدانند:

انتقال بانکی

این یکی از گزینه‌های پرخطر برای خریدار میباشد. پرداخت پیش‌پرداخت به تامین‌کننده از طریق انتقال بانکی شکل میگیرد. در هنگام معامله با یک تامین‌کننده جدید یا ناشناخته در علی‌بابا خوب میباشد که به سراغ این شیوه نروید.

اعتبارنامه

این نحوه پرداخت پیچیده اما نسبتا ایمن میباشد. اعتبارنامه قادر است هم از طرف خریدار و هم از طرف تامین‌کننده انتخاب شود و برای سفارشات کلان بیش از 20000 دلار بسیار مطلوب میباشد.

وسترن یونیون

این طرز پرداخت بسیار بسیار خطرناک میباشد و ابدا سفارش نمی شود مگر اینکه پرداخت به درستی توسط سند تضمینی حفظ گردد. به خاطر داشته باشید که این روش پرداخت هنگام خرید از علی‌بابا تنها زمانی استفاده شود که از یک فروشنده بسیار معتبر و قابل اعتماد خرید میکنید.

پی‌پال

این روش یکی از گزینه‌های بسیار دوستداشتنی میباشد که بوسیله اکثر خریداران بین‌المللی علی‌بابا استفاده می گردد زیرا تقریبا بی‌خطر میباشد. با این حال این روش دارای برخی معایب از قبیل مالیات زیاد میباشد و همچنین در تمام کشورهای دنیا قابل استفاده نیست.

سند تضمینی

این خدمت برای مشتریان علی‌بابا امین میباشد چون در سطح بسیار بالایی از خریدار مراقبت می‌کند. پرداختی که به وسیله فرد ثالث انجام میشود و بعداز پذیرش نهایی خریدار پس از تحویل به تامین‌کننده منتقل میگردد.

خرید از علی بابا

جست و جو تامین‌کننده مناسب در خرید از  علی‌بابا (جستجو مستقیم یا این که RFQ)

جست و جو مستقیم

جستجو مستقیم به خریدار این اجازه را میدهد که محدوده قیمت هرکدام از تامین‌کننده‌ها کالا مورد نظر خود را مشاهده کرده و بهترین را انتخاب نماید. برای این شغل می بایست فرآیند خاصی دنبال گردد:

مرحله 1: وارد وبسایت علی‌بابا گردید.

مرحله 2: بهترین تامین‌کننده‌ها را تعیین نمایید و استعلام خود را ارسال نمایید.

مرحله 3: با تامین‌کننده تماس حاصل نمایید.

مرحله 4: نرخ‌ها را از تمام تامین‌کننده‌ها جمع‌آوری و با یکدیگر مقایسه نمایید.

مرحله5: برای ادامه مکاتبات و ارتباط بیشتر 2 یا 3 تامین‌کننده را تعیین فرمایید

RFQ

یک روش بسیار کارآمد و سریع برای جست و جو تامین‌کننده میباشد. فقط 10 دقیقه طول میکشد که همزمان از بیشتراز 10 تامین‌کننده مختلف نرخ‌ها را دریافت فرمائید. بعداز آن می توانید بهترین نرخ را برای ادامه کار انتخاب فرمایید.

این شیوه به شرح ذیل میباشد:

مرحله 1: به صفحه RFQ علی‌بابا وارد گردید.

مرحله 2: فرم RFQ را پر فرمائید.

مرحله 3: RFQ را ارسال فرمایید و درانتظار بمانید تا تامین‌کننده‌ها نرخ خود را اعلام نمایند.

مرحله 4: نرخ‌ها را تایید و آنالیز فرمایید.

مرحله 5: بهترین نرخ‌ها (2 تا 3 تامین‌کننده) را برای مکاتبات بیشتر جدا فرمائید.

انتخاب بهترین تامین‌کننده مناسب

خریدار هوشیار

بر کسی پوشیده نیست که علی‌بابا تمام سعی خود را نموده است که فعالیت را برای کاربران خود آسان نماید اما در این بین موانع و خطرات زیادی وجود دارد که نیاز میباشد خریداران نسبت به آنها باخبر باشند.

واسطه‌ها

علی‌بابا از هزاران تامین‌کننده تشکیل شده است . یک مساله که به همه ثابت گردیده‌است این میباشد که تمام آنان تولیدکننده نیستند. اکثری از آن ها واسطه‌هایی میباشند که ارزش بالاتری را اعلام می‌نمایند و باعث افزایش سوتفاهم میان تولید کننده و خریدار می گردند.

کلاهبرداران

در صورت روبرو شدن با واسطه، خریدار مقداری بیشتر از مقدار معمول هزینه می‌کند البته در صورت افتادن در دام کلاهبرداران ممکن است کل پول خود را از دست بدهد. علی‌بابا تلاش زیادی نموده است که کلاهبرداران را از پلت‌فرم خود حذف نماید اما با این حال بهتر میباشد که محتاطانه عمل فرمائید.

کیفیت محصول

کیفیت محصول یکی از بزرگترین نگرانی‌های خریدار هنگام واردات از چین میباشد. بسیار محتمل است که تامین‌کننده کیفیت حقیقی محصول را در علی‌بابا نشان ندهد.

امیدواریم این مطلب برای خرید از علی بابا به شما کمک کند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.