صادرات به چین ، در مورد صادرات به چین چه می دانید؟ | هورداد تجارت تاو بین الملل

در مورد صادرات به چین چه می دانید؟

فهرست مطالب

صادرات به چین موضوع مورد بحث ما در این مقاله می باشد. افراد بسیار زیادی بر اساس عقیده ای عامیانه بر این باورند که این کشور چین است که حجم بسیار زیادی از کالا های مختلف را به بازار های ایران تزریق می ‌کند و صرفاً کشور چین را به عنوان  صادرکننده به ایران می شناسند. ولی جالب است بدانید که ایران نیز به عنوان شریک و همتای تجاری چین به همان میزان که از این کشور کالا های مختلف دریافت می‌کند کالا هایی را به این کشور صادر می‌کند با توجه به جمعیت بسیار بالایی که در کشور چین در حال زیستن هستند صادرات به چین توسط کشور ایران با حجم قابل توجهی صورت گرفته که باعث شده تا سود بسیار مناسبی برای صادرکنندگان ایرانی به وجود بیاید. همچنین چین معمولاً مواد اولیه برای محصولاتی که قصد صادر کردن آن را به کشورهای دیگر دارد از کشور هایی نظیر کشور عزیزمان ایران تهیه می کند.

صادرات به چین

صادرات به چین

در حقیقت وجود نیروی کار بسیار زیاد و با قیمت مناسب و زیرساخت هایی بسیار اساسی و ایده‌آل باعث شده تا چین به عنوان یک ابرقدرت در زمینه صادرات و همچنین تولید کننده برتر در کل دنیا به حساب بیاید. ولی کشور چین با توجه به انرژی که مصرف می کند در عین حال بهره ‌وری مناسبی نداشته و میزان بهره ‌وری آن پایین است. به عنوان مثال چین در حدود ۷۰ درصد انرژی مورد نظرشان را زغال ‌سنگ تأمین می‌کند و ۱۰ سال پیش به عنوان بزرگترین مصرف کننده انرژی در کل دنیا به حساب می‌آمد.

با مراحل صادرات به چین آشنا شوید

اولین قدم برای صادرات کالا های مختلف به چین تاسیس شرکت می باشد. در حالت کلی زمانی که ما می‌خواهیم نسبت به انجام امور اقتصادی و تجاری، فعالیتی قانونمند و رسمی انجام دهیم و چه در موضوع واردات و چه در مورد صادرات باشد که البته موضوع صادرات به چین نیز از این قاعده مستثنا نیست، باید نسبت به تاسیس شرکت اقدام کنیم و بعد از آن فعالیت های مربوط به خرید های تولید کالا را آغاز کنیم. بعد از طی کردن مرحله اول باید حساب بانکی مناسب برای مبادلات بانکی در بازار های داخلی و خارجی ایجاد کنیم که همچنین برای صادرات به چین داشتن حداقل یک حساب بانکی ضروری می باشد.

بازاریابی کالا برای صادرات به چین

مهمترین پارامتر در بحث صادرات و واردات و بحث بازاریابی و تعیین و آنالیز بازار های هدف می باشد زمانی که شما نسبت به صادرات به چین اقدام می کنید لازم است تا بازاریابی در کشور چین را در دستور کار قرار دهید که این فرآیند از چند روش مختلف قابل پیگیری و انجام می باشد. یکی از قدیمی ترین روش ها برای بازاریابی همان بازاریابی حضوری است که شما می توانید به عنوان یک تاجر به کشور چین سفر کرده و یا نماینده خود را به این کشور بفرستید و خریداران محصولات مورد نظر خود را در این کشور پیدا کنید. روش دوم روش غیر حضوری و اینترنتی می باشد که می توانید با انجام تبلیغات، کالای مورد نظر خود را در سایت های مختلف معرفی کرده و خریداران چینی را به سمت خرید محصولات مورد نظر خود جذب کنید. همچنین روش دیگری نیز وجود دارد و این روش حضور در نمایشگاه هایی که در کشور چین برگزار میگردد می باشد.

 

صادرات کالا به چین

صادرات

این نمایشگاه ها فرصت بسیار مناسبی برای شما به عنوان یک تامین کننده کالا است تا به بهترین شکل ممکن کالای خود را بازاریابی نمایید. همچنین یک روش دیگر نیز وجود دارد و آن استفاده از اتاق بازرگانی است شما می توانید با عضویت در اتاق بازرگانی ایران و همچنین چین درخواست های شرکت ‌های مختلف که در چین در حال فعالیت هستند را دریافت کرده و مورد بررسی قرار دهید و همچنین از وضعیت درخواست بازار کشور چین به خوبی مطلع شده و آن را آنالیز کرده و با توجه به آن پلن فروش خود را بچینید.

 

بیشتر بدانید :

حواله ارزی به چین

حواله ارزی به چین بدون کارمزد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.