سیستم بانکی چین - کدام بانکها با ایران همکاری دارند | هورداد تجارت تاو بین الملل

سیستم بانکی چین – کدام بانکها با ایران همکاری دارند

فهرست مطالب

سیستم بانکی چین مبتنی بر بانک خلق چین (PBOC) است که بانک مرکزی چین با نظارت بر سیاست های پولی و کمیسیون تنظیم مقررات بانکی چین (CBRC) است. بانک مرکزی چین ، در سال 1948 تأسیس شد.

کمیسیون تنظیم مقررات بانکی چین در سال 2003 با هدف اصلی اصلاح بانک دولتی (SOB) و نظارت بر سیستم بانکی تاسیس شد. در حال حاضر سیستم بانکی چین به دو سطح تقسیم شده است: بانک خلق چین (PBOC) و سایر بانک های تجاری. این دو سیستم شامل چهار نوع بانک تجاری دولتی (Big Four) ، با عناوین شرکت های سهامی ، بانک های ملی ، بانک های محلی و بانک های خارجی است.

پس از تشکیل جمهوری خلق چین (PRC) در سال 1949 ، به لطف وزارت دارایی ، خدمات مالی اصلی و ناظر سرمایه ملی ، سیاست های اقتصادی سوسیالیستی چین باعث ملی شدن بانک ها شد. تا دهه 1980 فعالیت اصلی سیستم بانکی فقط تأمین اعتبار لازم به شرکت های دولتی برای فعال سازی برنامه های طرح ملی بود.

در این مقاله با شرکت صادرات و واردات هورداد تجارت همراه باشید

در دهه 1980 به تدریج بر اهمیت نقش بانکها در حمایت از فعالیتهای اقتصادی برنامه ریزی نشده خصوصی افزود. در حقیقت ، کاهش منابع مالی دولت و افزایش همزمان پس انداز و سپرده های خانوار به دلیل افزایش درآمد حاصل از توسعه اقتصادی شدید اتفاق افتاد. این بانک اصلی ترین ابزار تخصیص منابع برای رشد اقتصادی چین شد. از آن سالها ، واسطه های بانکی به ویژه در توسعه صنعتی چین ضروری شدند. با این حال ، این نقش جدید بانک ها نیاز به سازماندهی مجدد سیستم بانکی و اعتباری داشت که تا آن زمان فقط توسط PBOC مدیریت می شد.

 

بنابراین در دهه 1980 می توانستیم اولین تغییر و تنوع در عملکرد بانک مرکزی را ببینیم. در واقع ، با ظهور اصلاحات اقتصادی دنگ شیائوپینگ ، دولت قصد داشت تاكید كمتری بر سیستم بانكی چین بگذارد. در همین راستا ، در سال 1980 ، PBOC تجاری شد و چهار بزرگ برای حمایت از شرکت های بین المللی از طریق تأمین مالی در بخش های استراتژیک ، از جمله بانک های زیر ایجاد شد:

 

 • بانک چین (BOC) متخصص در تجارت خارجی.
 • بانک ساخت و ساز چین (CCB) در زمینه زیرساخت ها.
 • بانک صنعتی و تجاری چین (ICBC) در بخش صنعتی.
 • بانک کشاورزی چین (ABC) در بخش کشاورزی.

 

در ابتدا ، این بانک های دولتی به عنوان م creditسسات اعتباری ویژه با شرایط لازم در زمینه های مرتبط ایجاد می شدند ، اما با گذشت سال ها این تخصص کاهش یافته و امروز آنها در تمام فعالیت های اعتباری رقابت می کنند. علاوه بر این ، چهار بزرگ هنوز توسط دولت برای حمایت از برنامه های اقتصادی استفاده می شود.

 

حواله یوان به چین با شرکت هورداد تجارت

 

از دهه 1990 ، به تدریج در بانک های تجاری غیردولتی و سایر شرکت های مالی افزایش یافته است که اغلب توسط سرمایه گذاران خارجی ایجاد می شود.

 

درباره بانک کونلون چین

 

این بانک برای تنظیم روابط بانکی ایران با چین در جریان تشدید تحریم ها علیه ایران و با هدف دور زدن تحریم ها در دوره احمدی نژاد ایجاد شده است. سرمایه اولیه این بانک از واحد پول فروش نفت ایران به چین است که در چین مسدود شده است.

 

 • نوع: خدمات مالی
 • تاسیس: 2009
 • دفتر مرکزی: کاراما ، چین ، چین
 • حوزه فعالیت: جهانی
 • مالک: China National Petroleum Corporation CNPC
 • وب سایت: www.klb.cn
 • تحریم های بانک Kunlun

 

در سال 2012 ، وزارت خزانه داری آمریکا بانک کانلون را به دلیل داشتن روابط مالی با بانک های ایرانی تحت تحریم آمریکا و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تحریم کرد.

 

تأمین مالی پروژه های ایرانی از طریق بانک Kunlun

 

با بانک Kunlun می توانید فقط با ارز مبادله ای که ارز حاصل از فروش نفت است کار کنید.

 

ایران اتاق مقابله با تحریم های مالی را ایجاد کرده است. این اتاق با شناسایی تجار و صنعتگرانی که قصد واردات دارند ، به جای تأمین ارز ، به كشورهایی كه به دلیل خرید نفت به ایران بدهكار هستند اما قادر به انتقال ارز به حساب های ایرانی نیستند ، حواله می دهد. وارد کشور شوید.

 

پول وزارت نفت ایران به حسابی در بانک Kunlun می رود ، جایی که 30 تا 40 درصد از فروش نفت به صورت نقدی از طریق بانک پرداخت می شود و مابقی نیز برای تامین مالی پروژه ها و خرید کالاهای وارداتی چینی هزینه می شود.

 

چگونگی بازگشت ارز حاصل از صادرات نفت ایران به چین که به دلیل تحریم بانک های چینی مسدود شده است و چین مدیون ایران است ، مالی چین نامیده می شود. تأمین مالی چین در واقع تأمین مالی داخلی است که توسط منابع ایرانی انجام می شود. با توجه به شرایط تحریم ها ، مقامات دولتی و بانک مرکزی ایران جزئیات دقیق توافق با چین را فاش نمی کنند. دولت ایران مایل است از هر طریقی تقاضای این کشور را در قالب تأمین مالی چین وارد کند ، اما تمایل چین به پرداخت کل تقاضای ایران مشخص نیست و بانک Kunlun خواستار کارمزد بالایی برای مبادله ارز است. در چارچوب تحریم ها ، جایی که بانک ها با منابع محدودی روبرو هستند ، نرخ تأمین مالی معادل Libor به علاوه 14٪ در قراردادهای برخی بانک ها مشاهده شده است.

 

در سال 1392 ، چینی ها توافق کردند که بخشی از پول نفت غیرقابل انتقال ایران را به عنوان وثیقه قرارداد مالی تأمین کنند و پروژه های ایرانی را تا سه برابر این مبلغ تأمین کنند.

 

حواله یوان به چین با شرکت هورداد تجارت

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.