شرایط واردات از چین ، سرمایه برای واردات از چین ، هورداد تجارت تاو بین الملل ، شرکت مطمئن

شرایط واردات از چین

فهرست مطالب

شرایط واردات از چین یک موضوع بسیار داغ برای فعالان تجاری و بازرگانان به حساب می آید. چرا که حجم بالای تجارت با کشور چین بسیاری از تاجران و فعالان اقتصادی را به این فکر واداشته تا برای کسب سود مناسب از کشور چین فرآیند واردات را به ایران انجام دهند. اگر شما نیز می خواهید در مورد شرایط واردات از چین اطلاعات مناسبی کسب کرده و در مورد هزینه ها و فرآیند لازم اطلاعات مناسبی کسب کنید می توانید موضوعات ارائه شده در این مقاله را تا انتها مطالعه نمایید.

 

شرایط واردات از چین

 

درباره شرایط واردات از چین

کشور چین از قدیم الایام به عنوان یکی از مهم‌ترین شریک های اقتصادی و تجاری برای کشور عزیزمان ایران به حساب آمده و در حال حاضر نیز حجم بسیار زیادی از کالاهای مختلف میان ایران و چین مورد تبادل و صادرات و واردات قرار می گیرد. طبق آماری که از سوی سازمان گمرک ایران ارائه شده نشان می دهد که در طی سال های اخیر کشور چین به عنوان اولین و همچنین کشور امارات به عنوان دومین کشور صادر کننده کالا به ایران به حساب می‌آید. از جمله دیگر کشورهایی که به ایران صادرات انجام می ‌دهند می توان به ترکیه، کره جنوبی، آلمان و غیره اشاره کرد. حجم بسیار بالای تجارت با کشور های آسیایی سبب شده تا واردات از چین رونق بسیار فراوانی داشته باشد و شرایط واردات از چین آسن شود و فعالان اقتصادی بسیار زیادی به واردات انواع مختلف اقلام از این کشور بپردازند. در عین حال برای آن که بتوان کالا های مختلف را از چین وارد کرد باید یکسری موضوعات را در نظر بگیریم که یکی از مهم‌ترین آنها تسلط بر زبان این کشور و همچنین قوانین و مقررات این کشور برای تبادل و تجارت می باشد. برای انجام واردات از کشور چین لازم است بدانیم چه کالاهایی را می توان وارد کنیم که در حقیقت باید نیاز های وارداتی کشور را مد نظر قرار داده و با در اختیار گرفتن بهترین روش و استراتژی تبادلی هدفمند و سودمند و در عین حال مفید را برای کشور عزیزمان ایران رقم بزنیم.

 

مهمترین کالاهای وارداتی از کشور چین

در نظر گرفتن اصول بازاریابی برای صادرات و واردات از یک کشور مهم ترین گام برای تجارت و بیزینس به حساب می‌آید. هستند افرادی که صرفاً به اخبار و یا اظهارات افرادی غیرمتخصص توجه کرده و اعتماد می‌کنند و مطمئناً نتیجه مناسبی برایشان ایجاد نمی گردد. اتاق بازرگانی تهران وبسایتی دارد که در آن اطلاعات مفید در خصوص واردات از چین و یا سایر کشورها نشر داده می‌شود. طبق آمار ارائه شده در این سایت مهمترین لیست کالا های وارداتی از چین شامل چند گروه می شود که از جمله مهمترین آنها می توان به کاغذ، انواع مختلف لوازم جانبی اتومبیل، انواع قطعات و مصالح ساختمانی و لوازم خانگی، انواع ماشین آلات و قطعات صنعتی، انواع قطعات مربوط به کامپیوتر و موبایل و لوازم جانبی مربوط به آنها و همچنین مواد اولیه معدنی و شیمیایی اشاره کرد.

حداقل سرمایه برای واردات از چین

هر مقدار از سرمایه به عنوان حداقل سرمایه برای این فرآیند به حساب می‌آید. در حالت کلی نمی توان نظر قطعی داد که حداقل سرمایه به عوامل و فاکتور های مختلفی بستگی دارد که از جمله این موارد می‌توان به چگونگی حمل و نقل، نوع کالا و یا اقلامی که قصد واردات آنها را دارید و همچنین میزان و حجم اقلام مورد نظر اشاره کرد.

 

واردات کالا از چین

 

هزینه های مربوط به واردات از چین

انجام واردات از کشور چین در میان تاجران و فعالان اقتصادی کشور عزیزمان ایران طرفداران بسیار زیادی دارد. در همین راستا ممکن است برای بسیاری از افرادی که به تازگی وارد این عرصه شده اند این سوال پیش بیاید که میزان هزینه برای انجام واردات از کشور چین به چه مقدار است. چرا که شخصی که میخواهد واردات انجام دهد باید سودی منطقی را برای خود در نظر بگیرد و سپس اقدام به انجام فرایند کند. در مورد هزینه های مربوط به واردات باید بگوییم که این هزینه ها با توجه به حجم کالا، نوع کالا و همچنین میزان هزینه ‌های گمرک رغم تمام شده متفاوتی خواهند داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *