شرکت بازرگانی صادرات و واردات ، شرکت بازرگانی چیست و چه فعالیتی انجام می دهد؟

شرکت بازرگانی چیست و چه فعالیتی انجام می دهد؟

فهرست مطالب

شرکت بازرگانی صادرات و واردات و همچنین فعالیت‌ های مربوط به این شرکت موضوع مورد بحث ما در این مقاله می باشد. شاید برای شما نیز پیش بیاید که به عنوان یک فعال اقتصادی و یا تاجر قصد داشته باشید تا برای قوی تر شدن فعالیت تجاری خود شرکت بازرگانی ثبت کنید. پس در صورتی که می خواهید در مورد این موضوع اطلاعات مناسبی کسب کنید بهتر است این مقاله را با دقت مطالعه نمایید.

 

شرکت بازرگانی

 

تعریف شرکت بازرگانی

امروزه انواع مختلف شرکت ها مطابق با قانون تجارت شرکت ها به صورت کاملا رسمی و قانونی فعالیت خود را آغاز می کند و دلیل این موضوع این است که در دنیای صنعت و تجارت پیشرفت های بسیار فراوان و رشد چشمگیری را در زمینه های مختلف تجاری و اقتصادی شاهد بوده ایم. یکی از انواع پرکاربرد این شرکت ها شرکت بازرگانی صادرات و واردات می باشد که معمولاً با هدف تجارت فعالیت خود را آغاز کرده و انواع مختلفی دارند که از جمله مهمترین آنها می توان به شرکت سهامی خاص و همچنین شرکت با مسئولیت محدود اشاره نمود. نکته ای که هر تاجر و یا فعال اقتصادی باید از آن مطلع باشد این است که حتماً برای انجام فعالیت‌ های اقتصادی و صادرات و واردات نیاز دارد تا کارت بازرگانی به صورت کاملا رسمی و قانونی دریافت و اخذ نماید.

 

مزایای استفاده از خدمات شرکت بازرگانی

 

انواع شرکت های بازرگانی

پس همانطور که پیشتر به آن اشاره کردیم شرکت بازرگانی به شرکتی اطلاق می‌شود که به صورت رسمی و قانونی می تواند انواع مختلف فعالیت های بازرگانی و تجاری را به انجام برساند طبق قانون تجاری کشور ما هر شرکتی که به صورت رسمی به ثبت نرسد به عنوان شرکت تضامنی محسوب شده و صاحب شرکت موظف است مبلغی را به عنوان جریمه پرداخت کند. همچنین تعاونی شرکت های بازرگانی باید به صورت رسمی به ثبت برساند. شرکت های بازرگانی انواع مختلفی دارند که از جمله آنها می توان به شرکت بازرگانی از نوع تجاری داخلی و یا همچنین تجاری خارجی، شرکت بازرگانی صادرات و واردات دارای امتیاز، شرکت های بازرگانی فرعی، شرکت های بازرگانی بیمه، شرکت ‌های بازرگانی غیر تجاری و همچنین شرکت‌ های بازرگانی کسبه جزئی اشاره نمود.

 

شرکت بازرگانی صادرات واردات

 

فرآیند ثبت شرکت های بازرگانی

اگر شما قصد دارید تا نسبت به ثبت یک شرکت بازرگانی صادرات و واردات اقدام کنید ابتدا باید به آدرس سایت اینترنتی اداره ثبت شرکت ها مراجعه کرده و مدارک خواسته شده را ارائه نموده و اطلاعات لازم را نیز به صورت کامل به ثبت برسانید که از جمله این اطلاعات می توان به اسم رسمی شرکت، معرفی شعبه های شرکت و همچنین معرفی اطلاعات شخصی اسامی شرکت، اسامی شرکت ها و هیئت مدیره شرکت اشاره کرد.

فرآیند ثبت شرکت بازرگانی

بعد از طی نمودن مراحل مورد نظر باید اساسنامه شرکت و همچنین مدارک خواسته شده در سیستم از طریق پست به اداره ثبت شرکت ها ارسال شود و بعد از آن که فرایند ارسال به اتمام رسیده و مدارک به اداره مورد نظر وارد شد توسط کارشناس مورد ارزیابی و بررسی قرار گرفته و در صورت اینکه هیچگونه مشکلی در مدارک و کم و کاستی وجود نداشته باشد آگهی رسمی در مورد تاسیس شرکت صادر شده و همچنین لازم است تا شخص صاحب شرکت به صورت حضوری به اداره ثبت شرکت ها مراجعه کرده و یکسری مدارک را به صورت حضوری امضا نماید. بعد از طی نمودن مراحل مورد نظر برای شرکت در روزنامه های رسمی و کثیرالانتشار آگهی به ثبت رسیده و مراحل ثبت شرکت بازرگانی صادرات و واردات به اتمام رسیده و شرکت می تواند فعالیت خود را آغاز نماید.

شرایط و مدارک مورد نیاز برای یک شرکت سهامی خاص بازرگانی

اگر قصد داشته باشیم تا یک شرکت بازرگانی از نوع سهامی خاص را ایجاد کنیم ابتدا لازم است سه نفر اعضا و یا شریک انتخاب کرده و همچنین دو نفر به عنوان بازرس منتخب کنیم که البته بازرسین از اعضای شرکت جدا بوده و نمی توانند دارای دو سمت باشند. همچنین لازم است حداقل مبلغ ۱۰۰ هزار تومان به عنوان سرمایه اولیه شرکت تأمین شده و ۳۵ درصد از سرمایه اولیه به صورت نقدی پرداخت شود. چیزی در حدود ۲۰ روز طول میکشد تا شرکت به صورت رسمی به ثبت برسد. همچنین مدیر شرکت لازم است تا حداقل دارای مدرک دیپلم باشد و همچنین سنش بیش از ۲۳ سال باشد. از جمله مدارک مورد نظر برای ثبت شرکت سهامی خاص می ‌توان به ارائه مدرک شناسایی و یا کارت ملی اعضای شرکت، ارائه گواهی عدم سوء پیشینه و انواع مدارک شرکت مانند اظهارنامه، اساسنامه و صورتجلسه مجمع عمومی و همچنین در صورت نیاز به هرگونه جواز برای فعالیت مجوزهای لازم نیز باید در اختیار باشد تا در زمان لازم ارائه گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.