شرکت واردات و صادرات چیست؟ | هورداد تجارت تاو بین الملل | واردات از چین

شرکت واردات و صادرات چیست؟

فهرست مطالب

شرکت واردات و صادرات به عوامل مختلف و متعددی بستگی دارد که یکی از مهمترین آنها دریافت مجوز برای این شرکت و داشتن کارت بازرگانی می باشد. مراحل ثبت این نوع شرکت مانند انواع مختلف دیگر شرکت ها بوده و از طریق سازمان اداره ثبت شرکت ها قابل پیگیری می باشد. بعد از آنکه شرکت به ثبت رسید باید برای دریافت کارت بازرگانی اقدامات لازم را در دستور کار خود قرار دهید همچنین لازم است تا موضوع کالاهای واردات و صادرات برای آنها انجام شود و با اساسنامه و موضوع شرکت همخوانی داشته باشد و به صورت کامل مشخص و قید گردد. همچنین کالاهایی نیز هستند که باید مجوزهای لازم را از سازمان های مربوطه پذیرفته و دریافت نمایند. به عنوان مثال اگر بخواهید دارو را از کشوری وارد و یا به کشور صادر کنید باید مجوزهای دوگانه از سازمان وزارت بهداشت و درمان هم در کشور مبدا و هم در کشور مقصد دریافت نمایید. با ما در ادامه این مقاله همراه باشید و در این زمینه اطلاعات مناسبی به دست بیاورید:

 

"<yoastmark

 

مدارک مورد نیاز برای به ثبت رساندن شرکت واردات و صادرات

برای ثبت باید دو نسخه از شرکت نامه به صورت کامل تکمیل و ارائه گردد. همچنین فرم درخواست ثبت شرکت نیز به صورت کامل تکمیل شده و ارائه شود. قدم بعدی تهیه تصویر از روزنامه رسمی و ثبت آگهی تاسیس و تغییر در شرکت می باشد که آن را نیز تهیه کنید. همچنین لازم است تا گواهی عدم سوء پیشینه برای اعضای هیئت مدیره و شرکا گرفته شود. همچنین اگر جواز لازم برای بنا و مکانی که به عنوان محل شرکت واردات و صادرات قرار است در آن فعالیت انجام شود اگر تشخیص کارشناس لازم باشد این مجوز نیز باید اخذ گردد. در مرحله بعدی تمامی هزینه های ثبت شده توسط حسابدار شرکت محاسبه شده و نسبت به پرداخت هزینه ها اقدام می گردد.

همچنین لازم است هیئت مدیره و اشخاص حقوقی و سهامداران مشخص شود و همچنین مشخص شود که شرکت از نوع چند منظوره و غیر دولتی می باشد. مرحله بعدی تهیه اساسنامه شرکت در دو نسخه می باشد که باید به صورت کامل مهر و موم شرکت و امضای تمامی سهامداران در آن انجام گیرد. همچنین لازم است تا مدارک شناسایی اعضای هیئت مدیره و بازرسین مانند کپی برابر اصل کارت ملی و شناسنامه ارائه گردد و دو نسخه از صورتجلسه مجمع عمومی هیئت مدیره و موسسین توسط مدیران منتخب مجمع سهامداران و همچنین بازرسین و کارشناسان به صورت کامل مهر و امضا گردد.

مهمترین مزایای ایجاد شرکت های واردات و صادرات

زمانی که شرکت های واردات و صادرات به صورت قانونی و رسمی و با انرژی فعالیت خود را در زمینه های تجاری و اقتصادی دنبال کنند و با توجه به موقعیت رقابتی بسیار مناسبی که در بازار های جهانی در کشور عزیزمان ایران به وجود آمده پس باید رقابت به خوبی حفظ گردد. همچنین کیفیت محصولات و مهارت کارکنان تا حدود زیادی افزایش و ارتقا پیدا می‌کند. از نظر اقتصادی کلان نیز در سطح کشور زمانی که بازار داخلی دچار نقص و یا رکودی شود می‌توان در بازار خارجی شرایط مناسبی را ایجاد کرده تا نقص و رکود به وجود آمده را جبران کند.

 

شرکت واردات
شرکت واردات

 

ثبت شرکت واردات و صادرات از نوع سهامی خاص

یک نوع شرکت بازرگانی و یا همان واردات و صادرات وجود دارد که تمامی سرمایه ارائه شده توسط شرکا به تعداد مشخصی سهم تبدیل می‌شوند و در نتیجه با توجه به میزان سهامی که هر سرمایه گذار میزان کلی سهم دارد مسئولیتش بالاتر می شود. زمانی که شرکت صادرات واردات به این شرکت به ثبت رسید شرکت مورد نظر مربوط به امور تجاری خواهد بود و در این نوع شرکت تعداد سهامداران در مقایسه با شرکت سهامی عام کمتر بوده و مجمع عمومی در این شرکت وجود نخواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.