مزایای استفاده از خدمات شرکت های بازرگانی | هورداد تجارت تاو بین الملل

مزایای استفاده از خدمات شرکت های بازرگانی

فهرست مطالب

شرکت های بازرگانی

شرکت های بازرگانی به شرکت هایی گفته می شود که کاملا خصوصی بوده و به صورت مستقل و در راستای صادرات و افزایش فروش  فعالیت می کنند که محصولات آن ها را در بازارهای خارجی و بین المللی معرفی کنند.

خدمات شرکت های بازرگانی

این شرکت ها یک قرارداد رسمی با شرکت های تولید کننده ی کوچک می بندند و به صورت انحصاری یا غیر انحصاری کل یا بخشی از محصولات تولیدی آن ها را در بازارهای خارجی به فروش می رسانند.

شرکت های اقتصادی کوچک و تولید کننده هایی که با این شرکت های بازرگانی در ارتباط هستند از این طریق محصولات خود را وارد بازار جهانی می کنند و شرکت هایی که قصد وارد کردن محصول به کشور را دارند اما تبحری در این زمینه ندارند، از این شرکت های بازرگانی استفاده می کنند و محصولاتی را که نیاز دارند را وارد می کنند.

انواع شرکت های بازرگانی صادراتی و وارداتی

  • به عنوان نماینده ی شرکت تولید کننده وارد بازار جهانی می شوند و برای محصولات، مشتری پیدا می کنند و فقط به عنوان یک واسطه عمل می کنند و با نام برند اصلی تولید کننده فعالیت می کنند.
  • در این نوع، تولید کننده تمام ریسک کار را باید قبول کند (مانند عدم پرداخت پول).
  • شرکت هایی که به عنوان نماینده ی انحصاری یا غیر انحصاری شرکت تولید کننده عمل می کنند و چون در مورد قیمت های بازارهای جهانی آن محصول، آگاهی دارند یک قیمت قابل قبول به تولیدکننده اعلام می کنند. در این نوع، شرکت بازرگانی تمام مسئولیت ها مثلا عدم پرداخت پول را قبول می کند.

نحوه ی فعالیت شرکت بازرگانی

فعالیت شرکت های صادراتی به این صورت است که اغلب در بازار های جهانی شبکه ی فروش دارند یا حتی احتمالا در آن کشور هایی که فعالیت می کنند، انبار فروش داشته باشند و یا واسطه ها و تولید کنندگان خارجی نیز در آن کشور ها  فعالیت داشته باشند تا زمانی که برای انجام امور صادراتی به آن ها نیاز دارند از آن ها کمک بگیرند.

همچنین و با شرکت های این تولید کننده ها که زیرمجموعه آن ها هستند قرارداد های یک ساله، دوساله، سه ساله و یا بیشتر یا کم تر می بندند.

یک شرکت صادرات و واردات سعی می کند بازار هدف خود را بشناسد و حتی در مورد محصولی که ارائه می دهد تمام خصوصیات و اطلاعات کمی و کیفی آن را شناسایی کند، بازاریاب های هر محصول را آموزش دهد و تمام مدارکی که برای صادرات و واردات لازم است را داشته باشد.

 

بیشتر بدانید : شرکت بازرگانی چیست و چه فعالیتی انجام می دهد؟

 

شرکت های بازرگانی در ایران

شرکت های زیادی هستند که در زمینه ی واردات و صادرات فعالیت می کنند. بانک اطلاعاتی شرکت های بازرگانی را می توان با جستجو در اینترنت پیدا کرد.

مزایای صادرات

شرکت های خدماتی و ارائه ی خدمت در ایران روز به روز در حال افزایش است زیرا افراد تحصیل کرده و متخصص در این رشته زیاد شده اند.

اگر یک تولید کننده از طریق شرکت بازرگانی برای صادرات محصول خود اقدام کند، سود خود تولید کننده از شرکت بازرگانی کم تر می باشد. چون یک شرکت بازرگانی با تولید کننده قرارداد می بندد و محصول را با ریال یا تومان خریداری می کند اما شرکت بازرگانی آن محصول را صادر می کند و آن محصول را با دلار و یورو معامله می کند و سودش چندین برابر تولید کننده می شود.

پیشنهاد مطالعه: نقش صادرات و واردات در توسعه اقتصاد کشور

مزایای استفاده از خدمات شرکت های بازرگانی

  • تجارت بین الملل دارای ریسک خطرناکی است بنابراین علاوه بر داشتن سود کلان اگر با اطلاعات کافی صورت نگیرد ممکن است خسارات زیادی را به تاجر وارد نماید. اما یک راه برای آگاهی بیشتر و محدود کردن مسئولیت شخصی شما در این زمینه، استفاده از خدمات شرکت های بازرگانی است.
  • همچنین به کمک این شرکت ها از کاغذبازی و صرف هزینه های بیشتر نیز کاسته می شود، بنابراین در هزینه های عملیاتی مربوط به گمرک نیز صرفه جویی خواهد شد، این شرکت ها مزایای قانونی و مالیاتی مهمی را ارائه می‌دهند. شرکت های بازرگانی می توانند در تنظیم و تکمیل اظهارنامه گمرکی و ترخیص سریع و به موقع کالاها به شما کمک کنند.
  • از طرفی به بازرگانان اجازه می ‌دهد تا با خیال آسوده و بدون ریسک به صادرات و واردات بپردازند. برای صادر کنندگان خدمات شرکت های بازرگانی ، بخش اعظم اعتبار و بار مسئولیت ایجاد شده توسط تجارت بین‌الملل را آسان می‌کند.
  • کمیسیون‌های اخذ شده توسط برخی از این شرکت ها، براساس حجم واردات و صادرات هستند. این بدان معنی است که هزینه‌ها با توجه به میزان واقعی تجارت در نوسان است و هزینه‌های عملیاتی کمتری در طول دوره‌ های فروش از شما اخذ می شود و این کار شما را از بار اجرایی زمان بر مصرف اعتبار و جمع‌آوری فروش‌ های صادراتی خلاص می‌کند.
  • این شرکت ها ، به عنوان یک نهاد قانونی جداگانه، مسئولیت تجارت شما را به عهده می گیرند. آنها در وارد کردن تخصصی کالاهای شما و نیز ارائه تدارکات مربوط به صادرات بسیار توانا هستند .
  • به کارشناسان این شرکت ها به طورکامل آموزش‌ های مربوطه داد شده است بنابراین آنها می توانند دانش و توصیه‌ های مهم را به شما یادآور شوند تا بتوانید از پیچ‌ و خم مقررات گمرکی با موفقیت بیرون آمده و به هدف خود برسید . همچنین برای انتقال کالای خود به راحتی از میان گزینه‌های حمل و نقل به صرفه ترین را انتخاب نمایید.
  • تمامی کشورهای فعال در عرصه تجارت بین الملل دارای یک شبکه بین‌المللی از نمایندگانی های بازرگانی هستند که خدمات حمل و نقل و دیگرخدمات کارگزاری صادرات و واردات را ارائه می دهند و بنابراین شما می‌توانید بر روی راه ‌حل‌های قابل‌اعتماد و مبتکرانه آنها برای رسیدن کالاهای خود به مبدا و  یا خروج  آن به هر مقصد در سراسر دنیا ، حساب کنید. متخصصان آموزش‌دیده این شرکت ها تمام نیازهای حمل و نقل باری تان را پشتیبانی خواهند کرد. آنها همچنین به کلیه تشربفات گمرکی تسلط کامل دارند در واقع این شرکت ها با تمام مقررات حمل و نقل، تشریفات اداری  و الزامات همواره در حال تغییر گمرکی آشنایی دارند بنابراین شما مجبور به فراگیری و انجام آنها نیستید. در ادامه این مقاله به برخی از مزایای دیگر خدمات شرکت های بازرگانی اشاره خواهیم کرد.

پیشنهاد ما

پس شما خودتان می توانید وارد بازار صادراتی شوید و محصول خودتان را معرفی کنید و مشتری ها را مستقیم با خودتان متصل کنید و با شما ارتباط بگیرند و راجع به قیمت ها با آن ها صحبت کنید و کارهای وارداتی و صادراتی را انجام دهید.شرکت های بازرگانی زیادی هستند که شما می توانید از کارت بازرگانی آن ها استفاده کنید و محصولاتتان را صادر کنید بدون این که محصولتان را با قیمت خیلی پایین در ایران بفروشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.