حواله از چین به ایران | مزایا استفاده از حواله یوان | هورداد تجارت تاو بین الملل

مزایا استفاده از حواله یوان

فهرست مطالب

حواله از چین به ایران

ما در این مقاله سعی بر آن داریم تا درمورد حواله از چین به ایران اطلاعاتی را به شما بدهیم لطفا تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

کشور چین از دیرباز مهد تجارت تاجران و بازرگانان بوده است . کشورهای مختلفی به عنوان مثال جمهوری اسلامی ایران، هند، ایالات متحده، انگلستان و غیره سالیان سال میباشد که معاملات بزرگی با کشور چین دارند. همانگونه که همگی می‌دانید هزینه تولید کالا در چین بسیار پایین میباشد و این امر واردات از چین را برای هر تاجری مقرورن به صرفه می نماید. البته برای خرید جنس بایستی وجه آن را به شرکت سازنده چینی پرداخت این مسئله سبب گردیده‌است که حواله های یوان به چین یکی‌از بیشترین حواله های صادر شده در کشور ایران و کشور های نام برده فوق باشد.

حواله های ارزی با ارزهای غیر دلاری با توجه به تحریم های کشور ایران بسیار دارای اهمیت میباشد. تولید کنندگان کشور چین نیز میل زیادی به خرید و فروش با واحد پولی خود یوان دارند(برخی موسسات بزرگ چینی برای ارتقاء بهره وری صادرات، ارز وارداتی بالایی را به برای کشور به یوان و یورو تبدیل می کنند.) و این تولید کنندگان میتوان کالا را با واحد ارزی یوان خریداری کرد.

حواله از چین به ایران

 

مزایای دیگر ارسال حواله از چین به ایران روند اداری با مدت زمان کمتری میباشد حواله های بانکی مشمول کارمزد بانک می‌شوند که هزینه تمام شده جنس بستگی به نرخ ارز حواله بانکی برای وارد کنندگان متغیر می باشدو از طرفی حواله یوان بسیار سریعتر ارسال میشود.

ارسال حواله به چین بصورت یورو ، یوان از طریق صرافی معمولاً 48 ساعت زمان می برد و خارج از قوانین تحریم های ایالات متحده اجرا می شود. مبلغ ارسالی شما به چین ارسال می‌گردد. می‌دانید که در ارسال حواله ارزی با ارز دلار امکان پذیر نمی‌باشد و ثبت سفارش وزارت بازرگانی با دلار انجام نمی‌گردد.

حواله tt به چین

ارسال حواله با سیستم های حواله بانکی ( tt )در واقعیت برای کاهش زمان ارسال اجرا می شوند و و در اصلً این حواله ها با توجه به اینکه از سیستم های کدگذاری شده استفاده می نمایند در لحظه ارسال میگردد، ولی متاسفانه با توجه به تحریم ها استفاده از حواله tt گاهاً با مشکلاتی مواجه می‌شود.

ارسال ارز به چین با سیستم tt امکان پذیر میباشد منظور ما در‌این بخش ارسال ارز یوان، یورو به کشور چین از طریق این سیستم میباشد، برای ارسال یوان به چین و یا این که ارسال ارز حاصل از صادرات یوان از چین به جمهوری اسلامی ایران می‌توانید ارز خود را به طور tt جهت مبادله با واردات کالا از خدمات ارسال حواله ارزی شرکت ما بهره بگیرید.

بها حواله یوان به چین

هزینه و بها حواله یوان به چین بصورت روزمره و بین ساعات 10 صبح تا 1 عصر اعلام می‌شود. بدین ترتیب برای اخذ نهایی نرخ می‌توانید در روز مد نظر نرخ دقیق را تلفنی جویا گردید.

حواله از چین به ایران

جابجایی پول به چین از ایران

همانگونه که می‌دانید با توجه به مشکلات تحریم بانکی امکان صدور و اعتبارات اسنادیLC نیست و سیستم ارسال TT به جای آن مورد استفاده قرار می گیرد. برای جابجایی پول به چین از جمهوری اسلامی ایران و یا این که بلعکس از چین به ایران میتوان از این روش ارسال استفاده نمود.

حواله از چین به ایران

در صورتی‌که واحد ارزی شما به یوان یا این که یورو میباشد براحتی می توانید آن را به حساب شرکت ها فروشنده واردکنندگان و بانک های مجاز واریز کرده و معادل ریالی ارز خویش را اخذ فرمائید.
برای اخذ ارزهای یورویی کافیست آن را به شماره حساب های بانکی شرکت ها صادر کننده چینی در یکی‌از شعب خارجی واریز و معادل ریالی آن را در کشور ایران از واردکنندگان اخذ فرمائید.

برای حواله از چین به ایران مستقیم از کارشناسان ما مشاوره بگیرید 09123187927

در راستای بهبود وضعیت ارز در کشور و انجام حوالجات ارزی از طریق سیستم بانکی اقدامات مورد نیاز انجام شده و طبق نظر دولت و سازمان صنعت،معدن وتجارت و همینطور بانک مرکزی اقدام وارداتی به 3 گروه تعرفه ای طبق لیست اعلامی تقسیم بندی و در تاریخ 2/4/97 اعلام گردید.

اکنون تک تک واردکنندگان نیازمند خرید ارز از روش ثبت سفارش سیستم بانکی میباشند.

طی فهرست اعلامی کالاهای دربرگیرنده ارز دولتی هم به 3 گروه دسته بندی گردیده اند که گروه اول همان کالاهای مهم همانند روغن برنج،حبوبات ،گندم ، و…..با ارز 4200 تومانی به اختصاص کسر یارانه 400 تومانی تخصیص داده می گردد و در گروه دوم از ارز دولتی مشتمل بر مواد اولیه و سرمایه ای از محل صادرات پتروشیمی تامین می‌گردد که‌این کالاها با به عبارتی ارز 4200 تومانی تامین میشوند.

در گروه سوم از ارز دولتی که تامین آن حاصل صادرات کالاهای غیر نفتی میباشند که الزامی به ارائه ارز در سامانه نیما نمی باشند این اقلام با نرخ ارز 4200 تومانی به اضافه ارزش اظهارنامه تامین اعتبار می‌شود.

انجام حوالجات بانکی به کشورهایی همانند چین ، کره جنوبی ، ترکیه و کشورهایی اروپائی صرفا از روش سیستم بانکی میتوانند با مراجعه به بانک عامل از نحوه ارسال حواله با خبر و آگاه شوند.

ابلاغیه استفاده از ارز حاصل از صادرات کالاهای غیر نفتی به واردکنندگان کشور براساس این شیوه نامه طبق فهرست اعلامی ارز از سوی وزارت صنعت ،معدن و تجارت محصولات فلزی رنگی و فولاد می‌توانند ارزهای حاصل از صادراتشان را به نرخ رسمی به گروه کالاهای سه ارائه کنند و استفاده از گواهی صادراتی هم در بازار بورس برای واردکنندگان گروه کالایی سه مهیا شد‌ه‌است.

صادرکنندگانی که‌این گواهی های صادراتی را بفروش میرسانند،شامل معافیت مالیاتی درآمدی که از صادرات حاصل گردیده است می کنند. مخارج فروش و خرید این قبیل گواهی های صادراتی در بازار بورس جزء هزینه های مالیاتی مورد قبول واقع میگردد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.