واردات پوشاک از چین چگونه انجام می شود | هورداد تجارت تاو بین الملل

واردات پوشاک از چین چگونه انجام می شود

فهرست مطالب

واردات پوشاک از چین

واردات پوشاک از چین و ترکیه همواره به دلیل بازار مصرف بزرگی که در ایران وجود دارد مورد توجه بازرگانان بوده است، اما واردات پوشاک اخیرا به دلیل وضع قوانین جدید با مشکلاتی مواجه شده است، اگرچه که واردات پوشاک همچنان بصورت قانونی امکان‌پذیر می باشد.

نکاتی برای سفارش لباس بچه گانه چینی

در سفارش لباس بچه گانه چینی باید چه نکاتی را در نظر گرفت تا بتوان بهترین خرید را انجام داد؟

نکات بسیاری در سفارش لباس بچه گانه چینی وجود دارد که با رعایت این نکات می توان خرید خوبی را انجام داد و از مشکلات و هزینه های خرید نابجا جلوگیری کرد.

یکی از نکات این می باشد که لباس بچه گانه تولید شده نباید دوخت و تولید قدیم باشد بلکه باید از نزدیک ترین تاریخ تولید برخوردار باشد در غیر این صورت به مشکلات بزرگی مانند از بین رفتن لباس بر اثر گذشت زمان و همینطور عدم رغبت مشتری به خرید این مدل لباس ها برخورد خواهیم کرد که منجر به هزینه ضرر و زیان بزرگی می شود و باید اشاره نمود که قیمت لباس کودک ارزان ، نمی تواند مهمترین دلیل خرید لباس باشد بلکه کیفیت آن نیز دارای اولویت بسیار بالایی می باشد.

یکی دیگر از نکاتی که در خرید این گونه لباس ها باید در نظر گرفت این می باشد که طراحی و شکل های چاپ شده ی روی این لباس ها مناسب و باب طبع خریدار و مصرف کننده ایرانی باشد و با فرهنگ ایرانی همخوانی داشته باشد تا در هنگام عرضه و فروش به مشکلاتی چون عدم پسند از طرف خریدار به علت طرح روی لباس ها برخورد نکنیم و از ضر و زیان مالی هنگفت خود جلوگیری کنیم.

واردات پوشاک از چین

نحوه واردات پوشاک :

آنچه که امروزه در مورد واردات کالا مورد توجه تجار قرار گرفته واردات کالای با کیفیت، مقرون به صرفه برای مشتری و انجام فرآیند واردات بصورت قانونی بوده است که واردات پوشاک از چین و ترکیه نیز از این موضوع مستثنی نیست. با توجه به ممنوعیت واردات پوشاک که چندی پیش مطرح و پس از آن شرایط جدید و مسیر جدیدی که جهت واردات پوشاک اعلام گردید باعث ایجاد دردسر های زیادی به خصوص برای واردکنندگان پوشاک از چین و ترکیه گردیده و این تجارت را دچار مشکلات زیادی کرد. بالا رفتن تعرفه پوشاک وارداتی و به طبع آن بالا رفتن قیمت تمام شده ی این کالا از یک طرف و نیز مرجوع و مسدود شدن پوشاک وارداتی از مبادی غیر رسمی که توسط افراد مختلف صورت می گرفت از طرف دیگر، باعث ایجاد خسارات زیادی برای تجار و وارد کنندگان پوشاک گردی

خرید از علی بابا

ویژگی های اصلی:

  • یکی از بزرگترین و محبوب ترین وب سایت های تجارت الکترونیکی در چین است.
  • این وب سایت دارای رابط کاربری بسیار کاربر پسند و دارای دسته بندی کالاهای چند منظوره کاملاً طبقه بندی شده است.
  • در اینجا می توانید محصولات با مارک برتر را با قیمت های رقابتی خریداری کنید.

 

طرفداران:

  • فیلترها برای تأمین کنندگان منطقه ای
  • بخش اختصاصی به لباس های به اندازه
  • می تواند برای قیمت و همچنین ارسال نقل قول های سفارشی با تامین کنندگان مذاکره کند .

 

منفی:

  • ارسال رایگان نیست
  • تعداد کمی از محصولات حداقل نیاز سفارش را دارند

مراحل واردات از چین

به طور کلی دو مرحله گزینش محصول و گزینش فروشنده آن محصول از مراحل اولیه واردات از هر کشوری به شمار می روند.

گزینش محصول

ابتدا باید با در نظر گرفتن شرایط و قوانین کشور چین و همچنین قوانین کشور ایران در مورد کالاهایی که مجوز برای واردات دارند ، کالای مورد نظر را انتخاب کنید و سپس در مورد قیمت کالا در کشورهای دیگر و کشور خودتان و مدل های پرطرفدار آن جستجو کنید.

گزینش فروشنده

بعد از آن برای انتخاب فروشنده تحقیق نمایید. فروشنده ها در چین به، مونتاژ کننده ها، تولید کننده، شرکت های بزرگ و کوچک و شرکت های وارد کننده تقسیم می شوند. پس در اولین اقدام باید در رابطه با گروه کالایی خود تحقیق نمایید و ببنید که کالای شما در کدام یک از گروه های فوق قرار می گیرد. به طور مثال اگر کالای شما نوعی ماده اولیه است بهتر است آن را از تولید کننده ها و شرکت های بزرگ چینی خریداری نمایید که البته در این صورت باید نقدینگی شما نیز کفاف خرید در حجم زیاد را داشته باشد. در انتخاب فروشنده نیز مرکز بازرگانی فردوسی در کنار شماست.

واردات پوشاک از چین

مشخصات فنی و لیست قیمت

پس از گذراندن آن دو مرحله باید مشخصات فنی و لیست قیمت را از فروشنده دریافت نمایید. توجه داشته باشید که ممکن است فروشندگان چینی قیمت را بسیار بالاتر از آنچه هست به شما بگویند پس حتما در این مرحله به چانه زنی در بدست آوردن قیمت واقعی محصول نیاز خواهید داشت و همچنین سعی کنید قبل از خرید از فروشنده نمونه کالا دریافت کنید و به دقت مورد بررسی قرار دهید تا حائز استانداردهای کامل باشد.

اطلاعات کافی از تعرفه گمرکی و شرایط واردات کالا

پس از رسیدن به توافق و دریافت پیش فاکتور باید اطلاعات کافی از تعرفه گمرکی و شرایط واردات کالای مزبور را نیز بررسی و مراحل آن را مطالعه نمایید و قوانین را نیز به خوبی رعایت کنید .همچنین باید تمام امور مربوط به واردات کالا از چین را بررسی و بودجه بندی کنید و در مورد پرداخت نهایی مبلغ کالا ، با فروشنده ، توافق کنید. در رابطه با نحوه ی حمل و نقل کالا و زمان حمل و تحویل بار نیز هماهنگی های لازم را انجام دهید. داشتن اطلاعات از استانداردهای واردات و مجوزها و اسناد حمل نیز بسیار مهم است. داشتن کارت بازرگانی برای دریافت تمامی اسناد “مانند پروفرما و دیگر اسناد” به نام خودتان لازم است و اما اگر کارت بازرگانی ندارید مرکز بازرگانی فردوسی با داشتن تمام مجوزهای مربوطه و کارت بازرگانی می تواند در این امر شما را یاری کند.

دیگر مراحل

ثبت سفارش در وزارت بازرگانی، قبل از پرداخت و دریافت ایران کد به همراه مجوز های اولیه استاندارد و پیگیری تولید کالا و بازرسی قبل از انجام حمل و نقل ، هماهنگی های حمل و نقل کالا، دریافت اسناد تامین ارز و اسناد بازرسی، دریافت مجوزهای لازم از سازمان های ذیربط پس از ورود کالا، از مراحل دیگر واردات کالا از چین هستند .در این بین هزینه های حقوق و عوارض گمرکی و سایر هزینه های مرتبط با ترخیص کالا نیز به عهده شماست. بعد از ترخیص، کالای وارداتی شما به انبار حمل می شود و سپس تعهدات ارزی و مالیاتی را نیز باید پرداخت نمایید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.