کارمزد ترخیص کالا از گمرک | هورداد تجارت تاو بین الملل

کارمزد ترخیص کالا از گمرک

فهرست مطالب

 

در این مقاله قصد داریم در رابطه کارمزد ترخیص کالا از گمرک برای شما موضاعاتی که باید درباره آن اطلاع داشته باشید، توضیح دهیم. در صورتی در زمینه تجارت و بازرگانی فعالیت دارید پس مسلما کالاهایی دارید که نیاز به ترخیص دارند یا این که خواهند داشت. پس برای سرعت بخشیدن به کارها خود هم که شده لازم میباشد اطلاعاتی که امروز به شما می‌دهیم را فراموش نکنید.

این اطلاعات همینطور به شما کمک می نماید که کمتر دچار اشتباه گردیده و روند ترخیص کالای شما بهبود بخشیده شود و کلیه ی این عوامل با هم دست به دست میدهند که شما در نهایت تجارتی پرسود را تجربه نمایید و حاشیه سود بالاتری داشته باشید زمانی که جلوی ضرر هزینه هایی که می‌کنید را بگیرید.

کارمزد ترخیص کالا چقدر میباشد؟

کارمزد ترخیص کالا از گمرک در صورتی که کالای وارداتی شما به مملکت جنبه تجاری داشته باشد، جهت ترخیص محصول می بایست به گمرک مراجعه نمایید. یکی از مهم‌ترین مواردی میباشد که شما می بایست در گمرک به آن توجه داشته باشید. هر یک از کالاها مبتنی بر نوع و حجمی که دارند اگر وارد گمرک شوند می بایست کارمزدی را پرداخت فرمائید. در صورتی که کالای وارداتی شما به کشور جنبه تجاری داشته باشد، جهت ترخیص کالا بایستی به گمرک مراجعه‌کنید. کارمزد ترخیص محصول از گمرک یکی مهم ترین مواردی میباشد که شما بایستی در گمرک به آن دقت داشته باشید. هریک از کالاها بر اساس نوع و حجمی که دارا هستند اگر وارد گمرک شوند می بایست کارمزدی را پرداخت فرمایید تا آنها را ترخیص فرمایید. کارمزدی که از شما اخذ می‌گردد مبتنی بر فاکتورهای متنوع که گمرک انتخاب می نماید با یکدیگر متعدد میباشد و شما فرصت واردات کالا باید به خوبی این مورد را در نظر داشته باشید و سپس کالاهای خویش را ترخیص کنید. شرکت بازرگانی هورداد تجارت قبل از واردات هر یک از انواع کالاها به خوبی کارمزد ترخیص کالا از گمرک را که مرتبط با آن کالا است را برایتان معلوم می نماید. در این‌حالت با آگاهی و اطلاعات بی نقص تری میتوانید مبادرت به واردات آن کالا نمائید. توجه داشته باشید که در صورت زیاد شدن هزینه کارمزد بهتر میباشد از مشاوران و ترخیص کارانی که دراین مورد حرفه‌ای می‌باشند مشورت های موردنیاز را اخذ نمائید. آن ها به شما مشورت های مورد نظر را اطلاع می‌دهند تا کمترین هزینه را پرداخت فرمائید.

کارمزد ترخیص کالا از گمرک

هزینه ترخیص کالا از گمرک

همانطور که پیش تر گفتیم هنگامی که کالای شما جنبه تجاری پیدا نماید به‌این مفهوم که وزن آن از حد مجاز فراتر برود نیاز به ترخیص آن به وجود می‌آید. هزینه ترخیص کالا از گمرک یا این که کارمزد ترخیص کالا از گمرک اینگونه محاسبه می گردد که اگر ان را به شرکتهای بازرگانی بسپارید مخارج حدودی ترخیص کالا را به شما اعلام خواهند نمود.

 

ولی چنانچه خودتان بخواهید فعالیت ترخیص کالا را انجام دهید بعد از رسیدن کالا به گمرک و ترخیص شدن آن کلیه هزینه ها طبق فیش به شما اعلام میگردد.

 

هزینه گمرک

هزینه گمرک پولی میباشد که می بایست بابت برخی از سرویس ها گمرکی مثل تخلیه، بارگیری یا این که باربری، صفافی یا این که بارچینی، انبارداری، آزمایشگاه، کارشناسی محصول، بدرقه مطابق نرخی که به موجب هیات وزیران برای هریک از مفاد نام برده انتخاب میشود آن را برای کارمزد ترخیص کالا از گمرک پرداخت کنید.

 

اظهارنامه گمرکی

اظهارنامه گمرکی به معنای هر گونه اظهار یا این که عملی به هر شکل که مورد قبول یا این که تحویل گمرک بوده و اطلاعات مورد نیاز گمرک را ارائه دهد.

 

به معنای دیگر اظهارنامه گمرکی یعنی مشخص کردن کالا های وارداتی و یا صادراتی برای گمرک که همگی عملیات مربوط به ترخیص کالا های وارد شده و یا این که صدور کالا از کشورمان باید بر پایه ی ضوابط گمرک و طبق آئین نامه های اجرائی آن، با تهیه اظهارنامه گمرکی و ارائه ی آن به گمرک شکل بگیرد.

کارمزد ترخیص کالا از گمرک

دستمزد گمرکی کالا چگونه محاسبه میگردد

دستمزد گمرکی کالا به طور جداگانه از هزینه ترخیص کالا محاسبه می‌شود. که کلا چهار درصد از قیمت گمرکی محصول به علاوه سود بازرگانی میباشد که بوسیله گمرک برای تمامی کالاهای وارد شده قطعی دریافت می گردد. لازم است بدانید که همه این تعرفه ها و هزینه ها بوسیله هیئت دولت تعیین و برای اجرا به گمرکات ابلاغ میگردد. همینطور همه این هزینه برای بخش دولتی نبوده و مقداری از آن به بخش خصوصی پرداخت می‌گردد البته وظیفه وصول آن به گمرک واگذار گردیده‌است.

حقوق و دستمزد گمرکی در کدام مرز ها و کدام کشور ها باید پرداخت گردد

لازم است بدانید که حقوق گمرکی یک اصطلاح بین المللی بوده و از عواید و درآمد های عمومی هر دولتی به شمار می رود که بوسیله گمرک دریافت می شود به همین دلیل در تمامی مرزها و گمرک ها در زمان ترخیص کالا باید پرداخت شود. این حقوق گمرکی شامل عوارض و مالیات های ورودی کالا میشود. مثلا حقوق گمرکی و هزینه ترخیص محصول از گمرک فرودگاه امام با حقوق گمرکی و ترخیص همان کالا از گمرک بازرگان فرقی ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.