واردات از چین | هورداد تجارت تاو بین الملل | واردات و صادرات چین و ایران

واردات از چین

واردات کالا از چین

دراین مطلب با هورداد تجارت همراه باشید ، جهت واردات کالا از کشور چین براحتی میتوانید با تماس با کارشناسان شرکت هورداد و اخذ مشاوره فوری و رایگان ، اقدام به ثبت سفارش جهت خرید انواع کالاهای مجاز در سریع ترین زمان ممکن ، نمایید.
در این مطلب سعی داریم نکاتی را ذکر کنیم که به شما برای واردات کالا از چین کمک می کند و این موضوع را برای شما روشن خواهد کرد که دقیقا شرکت هورداد در این زمینه چه کمکی می تواند به شما بکند
هم واردات از چین و هم صادرات به چین میتواند بسیار سود آور باشد ولی اگر خرید و فروش در چین و کلا تجارت با چین را بلد نباشید به احتمال قریب به یقین چیزی جز زیان نصیب شما نخواهد شد ، مخصوصا در عرصه ی واردات از کشور چین نکات و موارد زیادی وجود دارد که اگر بخواهید شخصا با تجربه کردن آنها را بدست آورید باید هزینه ی گزافی بپردازید. شرکت هورداد ترید در تمام مراحل با مشاوره کارشناسان خود به شما کمک خواهد کرد که بهترین روش و با کمترین هزینه واردات از چین را انجام دهید

شروع واردات کالا از چین 

قبل از شروع واردات کالا از چین وقبل از تصمیم گیری می بایست در مورد نوع کالایی که مایلید روی آن کار کنید بخوبی تحقیق و بازاریابی کنید، بررسی مشتریان، تعداد رقبا، واردت کنندگان این کالا از چین، واردکنندگان از سایر کشور ها، مصرف داخلی، ارزش گذاری گمرک و از این قبیل موارد بسیار حائز اهمیت است، واردات کالا از چین نه تنها یک تخصص بلکه مجموعه ای از تعاریف و مهارت ها را در مورد تجارت با چین در بر می گیرد.

با شناخت نوع کالا، رقبا و مشتریان می توانید به مرحله بعدی واردات کالا از چین که موضوع ارزش کالا و کیفیت کالا می باشد وارد شوید.

واردات از چین
شرکت صادارت کالا

مراحل واردات از چین

به طور کلی دو مرحله گزینش محصول و گزینش فروشنده آن محصول از مراحل اولیه واردات از هر کشوری به شمار می روند.

گزینش محصول

ابتدا باید با در نظر گرفتن شرایط و قوانین کشور چین و همچنین قوانین کشور ایران در مورد کالاهایی که مجوز برای واردات دارند ، کالای مورد نظر را انتخاب کنید و سپس در مورد قیمت کالا در کشورهای دیگر و کشور خودتان و مدل های پرطرفدار آن جستجو کنید.

گزینش فروشنده

بعد از آن برای انتخاب فروشنده تحقیق نمایید. فروشنده ها در چین به، مونتاژ کننده ها، تولید کننده، شرکت های بزرگ و کوچک و شرکت های وارد کننده تقسیم می شوند. پس در اولین اقدام باید در رابطه با گروه کالایی خود تحقیق نمایید و ببنید که کالای شما در کدام یک از گروه های فوق قرار می گیرد. به طور مثال اگر کالای شما نوعی ماده اولیه است بهتر است آن را از تولید کننده ها و شرکت های بزرگ چینی خریداری نمایید که البته در این صورت باید نقدینگی شما نیز کفاف خرید در حجم زیاد را داشته باشد. در انتخاب فروشنده نیز مرکز بازرگانی فردوسی در کنار شماست.

مشخصات فنی و لیست قیمت

پس از گذراندن آن دو مرحله باید مشخصات فنی و لیست قیمت را از فروشنده دریافت نمایید. توجه داشته باشید که ممکن است فروشندگان چینی قیمت را بسیار بالاتر از آنچه هست به شما بگویند پس حتما در این مرحله به چانه زنی در بدست آوردن قیمت واقعی محصول نیاز خواهید داشت و همچنین سعی کنید قبل از خرید از فروشنده نمونه کالا دریافت کنید و به دقت مورد بررسی قرار دهید تا حائز استانداردهای کامل باشد.

اطلاعات کافی از تعرفه گمرکی و شرایط واردات کالا

پس از رسیدن به توافق و دریافت پیش فاکتور باید اطلاعات کافی از تعرفه گمرکی و شرایط واردات کالای مزبور را نیز بررسی و مراحل آن را مطالعه نمایید و قوانین را نیز به خوبی رعایت کنید .همچنین باید تمام امور مربوط به واردات کالا از چین را بررسی و بودجه بندی کنید و در مورد پرداخت نهایی مبلغ کالا ، با فروشنده ، توافق کنید. در رابطه با نحوه ی حمل و نقل کالا و زمان حمل و تحویل بار نیز هماهنگی های لازم را انجام دهید. داشتن اطلاعات از استانداردهای واردات و مجوزها و اسناد حمل نیز بسیار مهم است. داشتن کارت بازرگانی برای دریافت تمامی اسناد “مانند پروفرما و دیگر اسناد” به نام خودتان لازم است و اما اگر کارت بازرگانی ندارید مرکز بازرگانی فردوسی با داشتن تمام مجوزهای مربوطه و کارت بازرگانی می تواند در این امر شما را یاری کند.

دیگر مراحل

ثبت سفارش در وزارت بازرگانی، قبل از پرداخت و دریافت ایران کد به همراه مجوز های اولیه استاندارد و پیگیری تولید کالا و بازرسی قبل از انجام حمل و نقل ، هماهنگی های حمل و نقل کالا، دریافت اسناد تامین ارز و اسناد بازرسی، دریافت مجوزهای لازم از سازمان های ذیربط پس از ورود کالا، از مراحل دیگر واردات کالا از چین هستند .در این بین هزینه های حقوق و عوارض گمرکی و سایر هزینه های مرتبط با ترخیص کالا نیز به عهده شماست. بعد از ترخیص، کالای وارداتی شما به انبار حمل می شود و سپس تعهدات ارزی و مالیاتی را نیز باید پرداخت نمایید.

واردات کالا از چین شامل چه محصولاتی می شود

واردات کالا از چین دامنه وسیعی از کالاها را دربر می گیرد، این کالاها و تنوع آن ها آنقدر وسیع است که شناخت همه ی آن ها و تصمیم گیری در مورد تعدادی از آنها عملا امکانپذیر نیست، حجم تولیدات کالاهای چینی و نیز میزان مشارکت کشورها از واردات کالا از چین بقدری بالاست که توضیح درباره ی آن در حوصله این متن نیست، بنابراین شما می توانید جهت انتخاب نوع کالای خود جهت واردات از چین با ما مشورت نمایید، مشاورین ما بصورت رایگان اطلاعاتی را در اختیار شما گذارده که در مورد واردات کالا از چین بتوانید تصمیم گیری بهتری داشته باشید.

بطورکلی میتوان گفت واردات کالا از چین شامل تعداد زیادی از کالا ها می شود، این اقلام و کالا ها بر اساس استانداردهای بین المللی دسته بندی و کد گذاری شده اند که بر اساس قوانین واردات و صادرات و نیز قوانین گمرکی هر کشور برخی از این کالا ها اجازه ورود به کشور مقصد را پیدا می کنند.

چگونه از مجاز بودن واردات کالا از چین مطمئن شوم

برای این کار می بایست پس از انتخاب کالای مورد نظر خود آن را در قسمت”مقررات واردات و صادرات” مورد بررسی قرار داده و از وضعیت مجاز بودن واردات آن کالا به کشور اطلاعات کسب نمایید. مقررات واردات و صادرات کالا شامل تمامی کالاهایی که مجاز به وارد شدن به کشور و یا صادرات هستند می شود، واردات کالا از چین نیز در موارد و اقلامی که در این کتاب آمده است نیز شامل می شود.جهت تسریع در یافتن کالای خود در این کتاب می بایست HS Code کالای خود را بدانید،

HS Code چیست و چه نقشی در واردات کالا از چین دارد
HS Code مخفف عبارت ” The Harmonized Commodity Description and Coding System” می باشد که معادل فارسی آن ” سیستم ارزش گذاری و تعرفه گمرکی” می باشد که بر اساس آن کالای شما به گمرک هر کشور شناسایی شده و میزان درصد پرداختی شما حهت واردات آن کالا معین می گردد.

 

جدید روش های واردات کالا از چین در سایت 2020 با ما در تماس باشید