صفر تا صد واردات لوازم آرایشی | صفرتا صد واردات لوازم آرایش | هورداد تجارت تاو بین الملل

صفر تا صد واردات لوازم آرایشی

فهرست مطالب

واردات لوازم آرایشی

هزینه واردات لوازم آرایشی چقدر میباشد؟ این سوالی میباشد که ممکن است ذهن اکثری از وارد کنندگان لوازم آرایشی را به خود درگیر کرد‌ه باشد. این نوشتار سعی دارد به پرسش فوق جواب دهد و از این طریق وارد کنندگان لوازم آرایشی را با هزینه واردات مربوط به آن آشنا کند.

 

هزینه واردات لوازم آرایشی دربرگیرنده چه هزینه های میباشد؟

هزینه های مربوط به خرید خارجی
مخارج مربوط به خرید خارجی همچون یافتن فروشنده مناسب از هزینه واردات لوازم آرایشی میباشد، که معمولاً در هنگام خرید خارجی، وارد کننده با آن مواجه میشود.

 

مخارج مرتبط با خرید کالا

از جمله هزینه واردات لوازم آرایشی هزینه ای میباشد که صرف خرید خودِ کالا می‌شود. این هزینه معمولاً بیشترین مقدار از هزینه ها را به خود تخصیص می‌دهد.

 

هزینه بازرسی کیفی کالا

بازرسی کیفی کالا به منظور اطمینان حاصل کردن از کیفیت جنس بوسیله فروشنده ایفا میگردد و هزینه آن نیز اکثر اوقات بر عهده وی است. با این کار واردکننده پیش از خروج کالا از مبداء اطمینان حاصل کند که جنس از کیفیت قابل قبولی برخوردار‌است.

 

هزینه حمل و نقل محصولات

از دیگر هزینه واردات لوازم آرایشی هزینه حمل و نقل آن ها میباشد، که معمولاً مقدار آن بر اساس حجم سفارش، نحوه حمل، محل مبداء و مقصد حمل و نوع تحویل تعیین می گردد. در‌این بخش معمولاً نکات زیر مورد توجه قرار می‌گیرد:

• جابجایی محموله به چه طریقی میباشد، هوایی یا این که دریایی؟

• آیا هزینه حمل، برداشت بار از کارخانه تا محل تحویل را نیز در بر می گیرد؟

• آیا در‌این بخش از هزینه ها، هزینه های انبارداری و هزینه های ورود به مقصد نیز لحاظ گردیده‌است یا این که نه؟

• آیا برای تحویل به موقع فرآورده ضمانتی وجود دارد یا این که نه؟

• آیا واردکننده بیمه باربری دارد یا این که نه؟ چنانچه واردکننده بیمه باربری بگیرد، هر چند که می بایست مقداری پول هزینه نماید اما با این کار در صورت صدمه دیدن و یا این که دزدیده شدن محموله خویش متوجه ضرر و زیان نمی شود. چرا‌که شرکت بیمه ضرر و زیان ناشی از دزدیده شدن و یا این که آسیب دیدن محموله را به واردکننده پرداخت خواهد کرد.

واردات لوازم آرایش

مخارج مربوط به بازرسی محصول

هزینه بازرسی کالا نیز بخشی از هزینه واردات لوازم آرایشی را شامل می‌شود که متناسب با حجم و مقدار محصول تغییر میکند.

مخارج انبارداری

وارد کنندگان لوازم آرایشی در حالتی‌که که مخارج انبارداری روی مخارج حمل و نقل حساب نشده باشد، می بایست مخارج انبارداری را تا‌ هنگامی که محصول از بندر ترخیص نشده باشد، پرداخت کنند. مخارج انبارداری نیز متناسب با حجم و مقدار محموله تغییر خواهد کرد. در این قسمت، هزینه دیگری نیز به نام دموراژ وجود دارد که وقتی پرداخت میشود که محصول پیش از یک تاریخ تعیین شده بوسیله گمرک ترخیص نشود.

مخارج گمرکی

از جمله هزینه واردات لوازم آرایشی مخارج گمرکی میباشد که مرتبط با تعرفه جنس میباشد.

روش تعیین مخارج گمرکی این چنین میباشد که وارد کنندگان لوازم آرایشی جهت ترخیص جنس در گمرک اظهارنامه ای را تکمیل می کنند. در‌این اظهارنامه شماره تعرفه لوازم آرایشی (HS) در BOX33 و BOX34 اظهارنامه مأخذ، حقوق ورودی کالا نوشته می‌شود. وارد کنندگان می بایست نهایت دقت خویش را در ذکر تعرفه محصول به کار برند، به دلیل آن که اگر تعرفه محصول نادرست بیان گردد، واردکننده جریمه خواهد شد.

 

مخارج گمرکی واردات لوازم آرایشی

هزینه هایی پرداختی خارج از گمرک
مخارج پرداختی پیش از گمرک مشمول مخارج مربوط به صدور ترخیصیه به کشتیرانی، مخارج مربوط به حق توقف جنس در انبار تا زمان صدور ترخیصیه، در صورتیکه که بار در کانتینر باشد مخارج مربوط به سپرده گذاری وثیقه کانتینر.

از سایر هزینه واردات لوازم آرایشی می شود به هزینه قبض انبار الکترونیکی، هزینه لاک و مهر، هزینه پرینت اظهارنامه، هزینه آزمایشگاه، مخارج ثبت سفارش محصول، مخارج مربوط به حقوق و دستمزد ترخیص محصول و … اشاره نمود.

قابل ذکر میباشد حقوق ورودی که وارد کننده مسئول پرداخت آن میباشد، مستقل از مخارج گمرکی و به طور ۵ درصد ارزش گمرکی که به اضافه سود بازرگانی است محاسبه می‌شود.

 

امروزه لوازم آرایشی به دو شکل وارد کشور میگردد:

به طور قاچاقی که بدون اخذ مجوز انجام می‌گیرد. لوازم آرایشی که به‌این شکل وارد کشور می گردند، تاییدیه های مورد نیاز و استانداردهای بهداشتی را ندارند و جز کالاهای غیر استاندارد محسوب می‌شوند.

به طور قانونی و از مبادی رسمی و با دریافت مجوزهای لازم. ورود لوازم آرایشی به کشور به طور قانونی زیر نظر وزارت بهداشت و موسسه استاندارد انجام میگیرد.

بیان این نکته خالی از لطف نیست که وارد کنندگان لوازم آرایشی بیشترین مقدار لوازم آرایشی را از کشورهای امارات، ایتالیا، ترکیه، کره جنوبی، فرانسه و چین وارد مینمایند که طبق مواردی که در بالا بیان شد، با توجه به عواملی همانند بیمه باربری، کشور مبداء و … هزینه های متفاوتی را برای وارد کنندگان ایجاد خواهند کرد.

 

واردات لوازم آرایش

افزایش هزینه واردات لوازم آرایشی

طبق بودجه پیشنهادی دولت در سال ۹۸ عوارض گمرکی و سود بازرگانی واردات لوازم آرایشی به میزان ده درصد ارتقاء خواهد یافت. این دستور به نوبه خود موجب میگردد هزینه واردات لوازم آرایشی که از راه قانونی وارد کشور‌ایران خواهند شد، به میزان چشمگیری افزایش یابد.

با توجه به‌این که ایران یکی از بزرگترین وارد کنندگان لوازم آرایشی در جهان میباشد، این افزایش هزینه ورود قاچاقی لوازم آرایشی به کشور را احتمالاً افزایش خواهد داد.

فصل ۳۳ کتاب مقررات صادرات و واردات مربوط به طبقه بندی لوازم آرایشی از گروه کالایی ۱۰ میباشد، که حقوق ورودی آن ۲۶ درصد ارزش آن و سود بازرگانی آن دو برابر بوده است . بدین ترتیب تا پیش از مصوبه افزایش عوارض گمرکی و سود بازرگانی واردات لوازم آرایشی، حقوق ورودی لوازم آرایشی ۴۸ درصد ارزش و ۹ درصد مالیات ارزش افزوده که به آن اضافه میشده است . البته با افزایش ۱۰ درصدی منفعت بازرگانی و عوارض گمرکی لوازم آرایشی، واردات این کالاها دربرگیرنده ۵۸ درصد حقوق گمرکی خواهد شد که در نتیجه آن هزینه واردات لوازم آرایشی را افزایش خواهد داد. به صورت خلاصه میتوان گفت هزینه واردات لوازم آرایشی می تواند مشمول هزینه هایی همانند مخارج خرید خارجی، خرید خود کالا، مخارج انبارداری، مخارج مربوط به آزمایشگاه، هزینه کارشناسی و … باشد که بوسیله وارد کننده و یا این که نماینده آن در هنگام ترخیص محصول پرداخت میشود.

برای مطالعه بیشتر راجب حواله یوان به چین کلیک کنید

نحوه و چگونگی واردات لوازم آرایشی و بهداشتی

در سه ماهه گذشته لوازم آرایشی افزایش قیمت ۵۰ درصدی داشته است . بهتر میباشد بدانید جمهوری اسلامی ایران یکی بیشترین مصرف کنندگان لوازم آرایشی در دنیا میباشد و برای تامین این نیاز از روش واردات لوازم آرایشی و بهداشتی تامین می‌شود . در سال ۹۶ در حدود دو میلیارد و دویست هزار دلار لوازم آرایش و پیرایش وارد کشور گردیده‌است که صرفا تنها ۲۰۰ میلیون دلار آن به طور قانونی وارد کشور گردیده‌است و در گمرک کشور‌ایران ثبت گردیده‌است.

در ادامه شمارا با هر آنچه که در خصوص واردات لوازم آرایشی و بهداشتی میباشد آشنا میکنیم :

یک از اصلی ترین و مهم‌ترین مدارک برای واردات لوازم آرایشی و بهداشتی گواهی منبع میباشد .
فهرست بسته بندی یا این که پکینگ لیست یکی‌از مدارکی است که برای واردات لوازم آرایشی و بهداشتی لازم میباشد و ویژگی ها هر محمول وارد شده در آن درج میشود
فاکتور فروش یا این که اینویس مدرکی میباشد که وارد کننده در در حین ترخیص محموله تحویل دهد .
وارد کننده می بایست اظهارنامه گمرکی را به گمرک ارائه بدهد .
پیش از اینکه محصول را از گمرک ترخیص کنید بایستی برگ سبز گمرک را بگیرید .
برای مبارزه با مواد کالاهای لوازم و آرایشی قاچاق طرح برچسبی با عنوان اصالت بوسیله وزارت بهداشت اجرا شد . ان برچسب زرد رنگ کدی داراست که با خراش دادن آن می‌توانید ببیند و و با ارسال کردن آن کد از اصالت محصول مطمئن گردید .
GMP برای گواهی خوب بودن کیفیت محصول میباشد .
اجازه واردات با داشتن پروانه مشخص می گردد . این پروانه نامه ای میباشد که وزارت بهداشت به شرکت وارد کننده محصول می‌دهد تا مشخص شود که واردات محصول با اجازه وزارت بهداشت صورت گرفته است .
اجازه نامه ترخیص یا این که جواز ترخیص نامه ای میباشد که وزارت بهداشت به شما می‌دهد که بتوانید کالای خویش را از گمرک ترخیص نمائید .
ایران کد یک کد ۱۶ رقمی میباشد که برای هر کالایی در نظر گرفته می‌گردد .
طرح شبنم همراه با طرح اصالت اجرایی شد و نشان دهنده قانونی وارد شدن لوازم آرایش و بهداشتی میباشد .
لیبل نشان دهنده دیگری بر قانونی وارد شدن محصول است که اسم وارد کننده بر روی آن درج گردیده‌است .
پروانه مسئول فنی باید برای هر کالا وارداتی باشد به‌این شکل که هر کالایی که وارد کشور می‌گردد بایستی یک مسئول مربوط به آن محصول را داشته باشد تا تحت عنوان مسئول فنی شرکت وارد کننده باشد . از وظایف مسئول فنی شرکت وارد کننده این میباشد که کیفیت لوازم آرایشی و بهداشتی را بررسی کند.
گواهی آزاد فروش به این صورت میباشد که شرکت وارد کننده باید بررسی کند که محصول دارای کیفیت بالایی باشد و کالا حق فروش در کلیه کشورها را داشته باشد.
گشایش یک پرفرمی میباشد که به وسیله وزارت بهداشت تایید گردیده است . برای ثبت سفارش می بایست حتما گشایش را داشته باشید .
تمام محصولات پیش از اینکه به شرکت وارد کننده در گمرک تحویل داده شد بوسیله شرکت استاندارد بایستی تایید گردد .
مجوز مصرف بوسیله یکی نهادهای وزارت بهداشت به عنوان مثال دانشگاههای علوم پزشکی بررسی گردیده و بعد تاییدیه تایید صلاحیت مصرف را به شرکت وارد کننده لوازم آرایشی و بهداشتی میدهند.
یک وارد کننده پیش از اینکه ثبت سفارش خویش را تایید کند می بایست اول کارت بازرگانی خویش را ارائه دهد .
برگ فرمولاسیون نشان دهنده مواد تشکیل دهنده لوازم آرایشی و بهداشتی میباشد که بایستی به تایید وزارت بهداشت رسد .
توجه داشته باشید پروفرم شما می بایست مطلقا به تایید وزارت بهداشت رسد.
شما برای اینکه بتوانید کالایی را وارد کنید می بایست حتما از شرکت تولید کننده محصول مجوز نمایندگی را بگیرید .
شما باید در ایران حداقل ۱۷ فروشنده حقیقی وواقعی برای کالای ورودی تان داشته باشید .
برای ثبت سفارش واردات لوازم آرایشی و بهداشتی بایستی از روش وبسایت ثبتارش اقدام نمائید بدین شکل که اول باید در این وب سایت عضو گردید و آنگاه از اطلاعات شخصی خود را ثبت نمایید و آن‌گاه اجازه ثبت سفارش دارید.

نرخ تعرفه گمرکی در وبسایت نیما معین گردیده‌است و تعرفه گمرکی واردات لوازم آرایشی و بهداشتی ۲۶ درصد میباشد .

واردات لوازم آرایش

واردات لوازم آرایشی و بهداشتی از چه کشورهای شکل میگردد؟

واردات لوازم آرایشی و بهداشتی معمولا از ۳۵ کشور جهان صورت می گیرد و بیشتر از کشورهایی مانند امارات ، فرانسه ، هند ،ترکیه ، ایتالیا ، لهستان و اسپانیا میباشد . در سال قبل حدود ۲۹ هزار میلیارد لوازم آرایشی از امارات وارد کشور گردیده‌است که رشدی ۸۰ درصدی نسبت به سال های گذشته داشته است . دومین کشوری که بیشترین صادرات لوازم آرایشی به جمهوری اسلامی ایران دارد فرانسه می‌باشد که در حدود ۱۸ میلیون دلار میباشد بیشترین لوازمی بهداشتی که از فرانسه وارد می‌گردد شامپو میباشد. بعد به ترتیب ترکیه ، آلمان ، میباشد . موادی که از آلمان وارد می‌شود بیشتر در موضوع بهداشتی میباشد مانند پاک کننده وسفید کننده دندان ، مواد پاک کننده بهداشتی و شامپو است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.